Twój blog motoryzacyjny

Karlmann King – najbrzydszy SUV na świecie

Prombron firmy Dartz Armored Cars będzie miał konkurencję. Chińska korporacja IAT Automobile Technology zaprojektowała luksusowego SUV-a na bazie Forda F-550, którego nazwała Karlmann King. To najbrzydszy pojazd z rodzaju Sport Utility Vehicle. I z pewnością jeden z najdroższych.

SUV na bogato - Karlmann King

Tak, dobrze myślicie – słynny amerykański samolot odrzutowy wykonany w technologii stealth – Lockheed F-117 Nighthawk stanowił inspirację dla projektantów Karlmanna Kinga.

Karlmann King z Chin

Z drugiej strony aerodynamika nie była najważniejszym aspektem w projekcie i Karlmann King niewidzialny dla radarów nie jest. Pojazd napędzany jest 6,8-litrową jednostką V10 z Forda o mocy ok. 400 KM, która musi sobie poradzić z ogromną masą aż 6 ton. Dlatego maksymalna prędkość SUV-a jest niższa od Dacii Sandero i wynosi tylko 140 km/h.

Karlmann King

Kiepskie osiągi rekompensować ma bogate i spersonalizowane wnętrze zaprojektowane przez uznanych artystów.

Karlmann King

W założeniu producenta nabywca SUV-a staje się równocześnie właścicielem dzieła sztuki. Można nim jeździć, ale można też kontemplować jego wnętrze, tak jak się kontempluje obraz w muzeum.

Karlmann King

Brzmi górnolotnie, ale w jakimś stopniu uzasadnia to jego cenę. Wersja podstawowa pojazdu kosztuje 2 miliony dolarów. Opcja z dodatkami, która obejmuje również pancerne nadwozie, może tę sumę z łatwością podwoić.

Karlmann King

Na bardzo długiej liście wyposażenia znajduje się m.in. gwieździsty sufit, nastrojowe oświetlenie, oczyszczacz powietrza, telewizor panoramiczny, konsola Playstation, sejf czy ekspres do kawy Nespresso.

Karlmann King

Pomimo tego, że produkcja SUV-a odbywa się w Chinach, jego potencjalni klienci mieszkają głównie na Bliskim Wschodzie. Karlmann King powstanie w liczbie 9 egzemplarzy, ponieważ Chińczycy wierzą, że „dziewiątka” symbolizuje szacunek i przynosi szczęście.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze