Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

100 000 dolarów za lakier

Lakier samochodowy może być bardzo drogi. Swego czasu głośno było o powłoce lakierniczej Pure Metal Silver dla BMW, którą wyceniano na ok. 11 000 dolarów (ponad 34 000 zł). Równie kosztowny jest ChromaFlair w przypadku marki Land Rover – to wydatek przekraczający 40 000 zł. To i tak niewiele wobec ceny lakieru o nazwie Liquid Chrome Silver w palecie McLarena.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


McLaren

Jeśli jesteś właścicielem hybrydowego P1 lub udało ci się kupić jednego z 500 egzemplarzy McLarena Senny, możesz zażyczyć sobie coś ekstra, jeśli chodzi o kolor nadwozia. Na życzenie oddział McLaren Special Operations (MSO) wyróżni twoje auto specjalnym lakierem Liquid Chrome Silver, a po wykonanej pracy wystawi rachunek na sumę 97 556 dolarów.

Sporo? Z pewnością. To prawie równowartość nowego bazowego Porsche 911 Carrera (cena w USA).
Z drugiej strony jest to 1/10 ceny McLarena Senny, który kosztuje ok. miliona dolarów. Wszystko jest zatem kwestią oczekiwań łamane przez grubość portfela.

Jak donosi portal Drivetribe, cała operacja nałożenia lakieru obarczona jest pewnym ryzykiem. Dla właściciela auta oznacza to jedno – musi pożegnać się z myciem swojego McLarena wodą. Bo można w ten sposób uszkodzić farbę. Owijanie samochodu folią ochronną również nie jest wskazane.

Ciekawe, czy taka opcja kolorystyczna będzie cieszyła się popularnością wśród nabywców piekielnie szybkiej Senny. Dostawy auta do klientów rozpoczną się pod koniec tego rok. Wygląda na to, że carspotterzy mają nowe wyzwanie.

 

Przeczytaj też: 6 oryginalnych lakierów samochodowych

 

Źródło: drivetribe.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze