Twój blog motoryzacyjny

Auta w edycji specjalnej #1

Wydania specjalne pozwalają producentom pokazać się z zupełnie innej strony. Czasem oznacza to pójście na całość i totalne szaleństwo, jeśli chodzi o stylistykę oraz wygląd zewnętrzny. Oto kilka takich przykładów flirtowania marek motoryzacyjnych z modą.

Volkswagen Golf Harlequin Edition

Golf Harlequin Edition powstał w roku 1996 wyłącznie z przeznaczeniem na rynek północnoamerykański w liczbie 264 egzemplarzy. I prawdopodobnie stanowił idealną opcję dla tych, którzy przy wyborze auta nigdy nie mogli zdecydować się na jeden konkretny kolor. Miłośnicy obrazów Mondriana również znaleźli się w wąskiej grupie docelowej Volkswagena.

Smart Fortwo Edition by Jeremy Scott

W 2013 roku w Szanghaju Smart pokazał specjalną wersję modelu Fortwo ze skrzydłami, który powstał w kooperacji z projektantem mody Jeremim Scottem. Wnętrze pojazdu przyozdobiono białą skórą nappa, chromem oraz diamentowymi szwami. Tak udziwniony Smart był dostępny w 3 wariantach silnikowych. Cena najtańszego ze 102-konnym silnikiem przygotowanym przez Brabusa wynosiła 33 333 euro.

AMC Levi’s Gremlin

AMC Gremlin w latach 70. miał rywalizować na amerykańskim rynku aut subkompaktowych, ale głównie okupował czołowe miejsca w zestawieniach na najgorsze i zarazem najbrzydsze auta na świecie. Po pierwsze dlatego, że fatalnie jeździł. Po drugie, że został wykonany przy pomocy tasaka. Powstała wersja specjalna Gremlina markowana przez firmę Levi Strauss, którą wyróżniało dżinsowe wnętrze. Jay Leno byłby zachwycony.

Renault 5 le Car Van

Na pomysł zrobienia vana z Renault 5 wpadła firma Heuliez pod koniec lat 70. Auto sprzedawane było w USA jako Le Car, miało odważną kolorystykę z tęczowym motywem głównym, pluszowe wnętrze i dwa bulaje, jak w łodzi podwodnej. Produkcja zamknęła się w 450 egzemplarzach.

Peugeot 205 Lacoste

Efektem współpracy Peugeota z Lacoste był specjalny model 205 w kolorze białym o nazwie Blanc Meije. Auto było produkowane w latach 1984 -1986 i można je było kupić zarówno w nadwoziu 3- drzwiowym, jak
i 5-drzwiowym (w tej wersji powstało tylko 1000 egzemplarzy). Znak rozpoznawczy – przyciemniane szyby oraz całe mnóstwo zielonych krokodyli rozlokowanych w formie emblematów w środku, a także na tylnej klapie i błotnikach.

Lincoln Continental Designer Edition (1977-1979)

Zamożni mieszkańcy USA w latach 70. mogli nabyć Lincolna Continentala w tzw. „wersji Designer Series”, czyli sygnowanego podpisem znanego projektanta mody, biżuterii lub twórcy perfum. Lincoln wypuścił
w sumie 4 warianty pojazdu (Bill Blass, Givenchy, Emilio Pucci, Cartier), które charakteryzowały się bardzo bogatym wyposażeniem i unikatowym malowaniem. Na zdjęciu – Continental Givenchy edition w jadeitowym kolorze nadwozia i z kontrastującym winylowym dachem.

 

Zdjęcia: classiccarstodayonline.com, jalopnik.com, autoevolution.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze