Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #37

Aspark Owl przyspiesza do setki, a Daimler chwali się słupkami sprzedaży Maybacha. Zapraszam na zestawienie najciekawszych liczb minionego tygodnia.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1,9

Superauto z Japonii - Aspark Owl

Aspark Owl to elektryczne superauto z Japonii, które zadebiutowało rok temu na frankfurckich targach. Już wtedy mówiło się o nim, że jest w stanie przyspieszyć do setki w czasie poniżej 2 s. Nie były to słowa rzucane na wiatr. W przeprowadzonym teście przyspieszenia od 0 do 100 km/h Aspark na specjalnych oponach torowych zanotował czas 1,9 s, czyli ciut lepszy od deklarowanego przyspieszenia Tesli Roadster. Teraz Japończycy planują powtórzyć ten wyczyn na oponach, które byłyby dopuszczone do ruchu ulicznego.

Firma Owl EV planuje zbudować tylko 50 sztuk auta, z ceną na poziomie 4 400 000 dolarów. Trudno im będzie jednak konkurować z Teslą, której roadster w limitowanej Founders Series ma kosztować „jedynie” 250 000 dolarów.

25 000

Mercedes-Maybach

Daimler poinformował, że od czasu premiery w 2015 roku sprzedaż Mercedesa-Maybacha na świecie (głównie USA, Rosja i Chiny) przekroczyła 25 000 egzemplarzy, co jest świetnym wynikiem. W zeszłym roku model Mercedesa klasy S w specyfikacji Maybach zamawiał co dziesiąty nabywca klasy S. W Genewie poznamy odświeżoną wersję tego niezwykle luksusowego auta.

120

120. rocznica urodzin Enzo Ferrariego

18 lutego miała miejsce 120. rocznica urodzin Enzo Anselmo Ferrariego. Założyciel słynnej sportowej marki motoryzacją fascynował się od małego, a punktem zwrotnym w jego życiu był obejrzany na żywo wyścig w Bolonii w 1908 roku. To prawdopodobnie wtedy młody chłopak z Modeny postanowił, że będzie kierowcą wyścigowym. Pierwsze doświadczenia na tym polu zdobywał jako kierowca testowy w Construzioni Maccaniche Nazionale. W 1920 roku został kierowcą Alfy Romeo. Własny zespół wyścigowy – Scuderia Ferrari – założył w 1929 roku. Ta data oznacza tak naprawdę początek wielkiej przygody Enzo, która
z czasem przerodziła się w przedsiębiorstwo wytwarzające najbardziej pożądane auta na świecie.

300

Specjalne wydanie M4 Convertible Edition 30 Jahre

BMW zaprezentowała niezwykle mocną wersję BMW M4 bez dachu. Specjalne wydanie M4 Convertible Edition 30 Jahre ma 450 koni mechanicznych i powstanie w limitowanej liczbie 300 egzemplarzy.

Zdjęcia: autoevolution.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze