Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #36

W zestawieniu najważniejszych liczb minionego tygodnia m.in. o wskrzeszeniu Lancii Stratos oraz urodzinach włoskiego studia Italdesign. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


25

Lancia Stratos koncept

Legendarna Lancia Stratos powróci w zmienionej formie. To auto (na zdjęciu) na bazie Ferrari F430 Scuderia próbował wskrzesić w 2010 roku niemiecki biznesmen Michael Stoschka. Wtedy się nie udało, być może powiedzie się teraz. Stratosa, bo pod taka nazwą ma występować pojazd, wyprodukują ostatecznie dwie firmy: Manifattura Automobili Torino z New Stratos Gbr. Przewidziano 25 egzemplarzy, z których każdy ma kosztować aż 600 000 funtów.

3 335 000

Lykan

Na ponad 3 miliony dolarów wyceniony został Lykan Hypersport libańskiego W Motors. Oferta sprzedaży superauta trafiła na portal James Edition i póki co czeka na odzew. Dlaczego tak drogo, skoro za podobną kwotę można kupić używane co prawda, ale Ferrari LaFerrari, za którym stoi dziedzictwo marki i długa historia (czego nie można powiedzieć o pojeździe mało znanej firmy z Libanu)? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Po części tak wysoką cenę Lykana uzasadnia fakt, że na rynku jest tylko 7 egzemplarzy.

50

Italdeign swietuje 50. urodziny specjalnym modelem Zerouno Roadster

Italdesign Giugiaro skończyło 50 lat. Słynne studio designu zostało założone 13 lutego 1968 roku. Do najbardziej rozpoznawalnych projektów Giugiaro i spółki należą m.in. Lotus Esprit, Audi 80, Lancia Delta, Volkswagen Golf „jedynka”, BMW M1, DeLorean DMC-12… Lista jest bardzo długa i zasługuje na odrębny tekst. W Genewie poznamy jubileuszowy pojazd włoskich stylistów – Zerouno Roadster (wizualizacja na zdjęciu).

348

Ford GT - jeden z pierwszych w Europie trafil do kierowcy dunskiego, Jasona Watta

Z taką maksymalną prędkością będzie mógł poruszać się nabywca jednego z pierwszych w Europie Fordów GT. Auto w barwach Gulfa trafi do duńskiego kierowcy wyścigowego, Jasona Watta. Ciekawostką jest fakt, że pojazd został specjalnie dostosowany dla osoby niepełnosprawnej. W 1999 roku Watt przeżył wypadek motocyklowy, który okupił częściowym paraliżem ciała. Mężczyzna nie poddał się i w następnych latach startował z sukcesami w duńskim Touring Car Championship.

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze