Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nissan 370Zki jak skuter śnieżny

Pomimo tego, że Nissan 370Z jest w produkcji od 9 lat, na razie nie ma żadnej oficjalnej informacji o tym, że Nissan pracuje nad nowym modelem. Oficjalnie za to Japończycy zaprezentowali dwumiejscowe kabrio w wersji na śnieg.

Nissan 370Zki

Aby stworzyć taki pojazd, Nissan musiał przeprowadzić gruntowną operację. Auto zostało podniesione o kilkadziesiąt centymetrów, a jego zawieszenie mocno zmodyfikowane.

Nissan 370Zki

Gąsienice i płozy dostarczyła firma American Track Truck.

Nissan 370Zki

Nissan usunął również cały układ napędowy, tylko po to, by złożyć go od początku i przy okazji odpowiednio zabezpieczyć. Modyfikacji poddano układ wydechowy oraz przewody układu hamulcowego.

Nissan 370Zki

Silnik i skrzynia biegów pozostały bez zmian. Oznacza to, że pojazd napędza 6-cylindrowa jednostka o mocy 337 KM i momencie obrotowym na poziomie 366 Nm, z którą zespolono 7-stopniową automatyczną przekładnię.

Nissan 370Zki na stok

Z zewnątrz Nissan 370Z także delikatnie się zmienił. Nadwozie kolorystycznie nawiązuje do jaskrawych kombinezonów narciarskich, a reflektory barwione na selektywny żółty jak w starych francuskich pojazdach przypominają gogle.

Nissan 370Z na snieg

Nissan nie zamierza wprowadzać do produkcji tak zmodyfikowanego modelu 370Z. Pojazd powstał jako jednorazowy projekt, który ma przyciągać ludzi do stoiska marki podczas salonu samochodowego w Chicago. Trochę szkoda, zważywszy na to, ile radości daje nim jazda po zaśnieżonym stoku:

 

Źródło: Nissan


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze