Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #33

Zestawienie najciekawszych liczb tygodnia otwiera liczba 50. Kryje się za nią niezwykle trwały pickup, o czym swego czasu przekonała się ekipa z Top Gear.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


50

Hilux Invincible 50 Chrome

Toyota Hilux kończy 50 lat. Jeden z najpopularniejszych pickupów na świecie (ponad 18 milionów sprzedanych sztuk) zadebiutował 21 marca 1968 roku na rynku japońskim. Rok później trafił do Europy, gdzie zadomowił się już na stałe. Do historii przeszedł ekstremalny test Hiluxa, przeprowadzony przez Clarkosna i spółkę. Torturowane na wszelkie sposoby auto nie poddało się dziennikarzom, wykazując niezwykłą trwałość.

Z okazji okrągłej rocznicy Toyota wypuściła z fabryki edycję specjalną – Invincible 50 Chrome. Jak sama nazwa wskazuje nabywca pojazdu może liczyć na duże ilości chromu, a także na bogatsze wyposażenie oraz 2,4-litrowy silnik diesla o mocy 150 KM i momencie obrotowym na poziomie 400 Nm.

75

Volkswagen planuje 8. generacje Golfa

Volkswagen powiadomił oficjalnie o planach produkcyjnych dotyczących 8. generacji Golfa. Produkcja ruszy za ok. 75 tygodni w fabryce w Wolfsburgu, a całość inwestycji wyniesie 1,8 mld euro. Nowy Golf ma wprowadzić niemiecką markę w erę pojazdów z tzw. kategorii connected cars, które mogą się ze sobą komunikować i posiadają rozszerzone systemy autonomicznej jazdy. O sportowej odmianie GTI w tej chwili nic nie wiadomo.

300

Koenigsegg Agera RS

Zeszłoroczny test w Nevadzie, podczas którego Koenigsegg rozpędził się do rekordowych 447 km/h ujawnił, że opony Michelin nie osiągnęły granicy swoich możliwości. Są rezerwy, które sprawiają, że można myśleć bardzo realnie o osiągnięciu przez szwedzką bestię bariery 482 km/h (300 mil na godzinę). Jest tylko jedno „ale”, które trzeba wziąć pod uwagę.

O ile Agera RS dosyć szybko rozpędza się do prędkości 270 mil na godzinę (434 km/h), to dalsze przyspieszanie – od 270 do 300 mil – zajmuje coraz więcej czasu. Michelin szacuje, że może to trwać nawet 5 minut, co zwiększa ryzyko przegrzania opon. W kalkulacji należy uwzględnić także takie czynniki, jak uderzenia wiatru, zwierzęta i nierówności na drodze. Pomijając te wszystkie przeciwności, Christian von Koenigsegg nie stwierdził kategorycznie, że nie podejmie się takiej próby w przyszłości, zaznaczył jednak, że nie jest to jego głównym celem.

247

Cobra 427 S

Aukcja w Scottsdale w Arizonie udowodniła, że rzadkie auta i odrestaurowane klasyki nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów. Pomimo 5% spadku sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego, uzyskana łączna suma 247,8 mln dolarów robi wrażenie.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze