Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

General Motors przedstawia: autonomiczny Cruise AV

Autonomiczny samochód bez kierownicy. Pozbawione możliwości sterowania przez kierowcę. Nie ma hamulca, ani pedału gazu. Wsiadasz do środka, wpisujesz adres lub wypowiadasz komendę i naciskasz guzik. I w zasadzie to wszystko. Reszta nie zależy już od ciebie. Ty zrobiłeś już swoje.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Cruise AV

Taką wizję kilka lat temu roztoczył przed nami koncern Google. Taką wizję snuje teraz General Motors. Amerykanie pokazali, jak może wyglądać wnętrze autonomicznego pojazdu. Za bazę posłużył elektryczny Chevrolet Bolt, wyposażony w zestaw radarów, czujników i kamer, a także w dodatkowy system hamulców na wypadek awarii.

Z auta usunięto kierownicę, pedały i dźwignię zmiany biegów. Pozostała symetryczna deska rozdzielcza
z dużym wyświetlaczem pośrodku. I dwa fotele ustawione frontem do przedniej szyby. Aranżacja wnętrza zakończyła się w momencie, w którym powinna się tak naprawdę rozpocząć.

Wnetrze autonomicznego pojazdu od GM

Gdzie są obracane fotele umożliwiające swobodną konwersację z pasażerami siedzącymi na tylnych fotelach? A rozkładany stolik do gier planszowych albo kanapa do spania? Technologia autonomiczna redefiniuje na nowo rolę kierowcy – zwalnia go przecież z obowiązku prowadzenia pojazdu, a dla stylistów oraz designerów daje szansę wykazania się polotem i pomysłowością. Tego polotu w pojeździe General Motors wyraźnie zabrakło. Wykazali się nim za to twórcy poniższej grafiki już w latach 50.

samojezdzacy pojazd z lat 50.

Cruise AV jest gotowy do produkcji i Amerykanie złożyli specjalną petycję do Departamentu Transportu
o pozwolenie na rozpoczęcie testów na publicznych drogach. Po pozytywnym rozpatrzeniu prośby pierwszy sprawdzian samochodów miałby się rozpocząć na początku przyszłego roku w wybranych obszarach San Francisco.

 

Zdjęcie: carscoops.com, mycarquest.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze