Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ford Mustang Bullitt – powrót do przeszłości

Na targach motoryzacyjnych w Detroit Ford pokazał wyjątkowego Mustanga Bullitt. Steve McQueen byłby zadowolony.

50 lat temu do historii kina przeszła 10-minutowa scena pościgowa, w której McQueen w zielonym Mustangu GT 390 „pojedynkuje się” na ulicach San Francisco z przestępcami jadącymi Dodgem Chargerem. Kultowy film nosił tytuł „Bullitt”. Tak też ochrzczony został nowy model Mustanga ze specjalnej edycji. Przyjemność prezentacji auta przypadła wnuczce McQueena – Molly.

Mustang Bullitt

Jubileuszowy muscle car pozbawiony jest pasków, spojlerów i krzyczących zewnętrznych upiększeń. Ma za to 19-calowe aluminiowe koła, subtelne chromowane akcenty wokół kratki i szyb oraz czerwone zaciski hamulcowe Brembo.

Bullitt

Sercem auta jest 5-litrowe V8 o mocy 475 KM i 570 Nm. Bullitt rozpędza się do 263 km/h, i pod tym względem jest szybszy od Mustanga GT o 13 km/h. Niespodzianką dla niektórych może okazać się 6-biegowa manualna przekładnia z białą gałką zmiany biegów, co jest ukłonem w stronę filmowego pierwowzoru. Dodajmy do tego aktywny układ wydechowy, który jest odpowiedzialny za charakterystyczny dźwięk.

Mustang Bullitt

Wnętrze wypełnia 12-calowy zestaw cyfrowych wskaźników i skóra z zielonymi przeszyciami na siedzeniach, konsoli centralnej i panelach drzwi. Nabywcy mogą liczyć na 3 wersje wyposażenia. W zależności od wybranej opcji Bullitt otrzyma półaktywne zawieszenie MagneRide, fotele Recaro i elektroniczny pakiet z nawigacją, systemem monitorowania martwego pola i lepszym audio.

Ford Mustang Bullitt

Jeśli chodzi o dostępne kolory nadwozia, prawdopodobnie największą popularnością będzie cieszył się filmowy Dark Highland Green. Alternatywę stanowi czarny – Shadow Black.

Bullitt

Ford Mustang Bullitt powstanie w limitowanej liczbie egzemplarzy.

Bullitt historyczny i w wersji wspolczesnej

Ford nie ogłosił jeszcze jego ceny, ale internetowe wydanie magazynu road&track przypuszcza, że nie przekroczy ona pułapu 58 000 dolarów (tyle kosztuje w USA Shelby GT350). Sprzedaż Bullitta ruszy jeszcze w tym roku.

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze