Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

5 najpiękniejszych konceptów 2017 roku

W 2017 roku światło dzienne ujrzało wiele pięknych konceptów. Oto kilka z nich.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Mazda Vision Coupe

Mazda Vision Coupe

Pod koniec roku Japończycy zaprezentowali w Tokio swoją wizję przyszłości motoryzacji, której ucieleśnieniem była koncepcyjna Mazda Vision Coupe. To 4-drzwiowa limuzyna o gładkim nadwoziu i prostej linii. Tylko kwestią czasu jest, kiedy jakiś poeta napisze na jej temat haiku. Jeśli chodzi o produkcyjną wersję auta, to takiej pewności jednak nie ma.

BMW Z4

Nowe BMW Z4

Koncepcyjne BMW Z4 zadebiutowało podczas sierpniowego Konkursu Elegancji w Pebble Beach. Roadster zdecydowanie nie jest nudny z wyglądu i to zasługa projektanta Adriana van Hooydonka. Z zewnątrz auto wyróżnia się charakterystycznym nosem rekina, szerokimi nerkami, długą maską oraz kształtem przednich reflektorów. We wnętrzu wzrok przykuwa dwukolorowa tapicerka. BMW Z4 ma trafić do produkcji, a Bawarczycy obiecują, że nie będą za bardzo ingerować w stylistykę konceptu.

Vision Mercedes-Maybach 6 cabrio

Maybach

Oryginalny Mercedesa-Maybach 6 przenosi nas w świat luksusu w marynistycznym stylu. Koncept liczy 6 metrów piękna i z każdej strony nawiązuje do nowoczesnego wytwornego jachtu. Jego elektryczny napęd umożliwia swobodne „żeglowanie” na jednym ładowaniu przez 500 kilometrów.

Mercedes AMG GT

Mercedes AMG GT coupe

Jedną z gwiazd targów motoryzacyjnych w Genewie była koncepcyjna hybryda Mercedesa – AMG GT. 4-drzwiowe coupe oprócz tego, że świetnie się prezentuje, charakteryzuje się wydajnością i ma inklinacje do szybkiej jazdy. Podwójnie doładowana jednostka V8 wsparta elektrycznym silnikiem dostarcza łącznie ponad 800 KM (600kW) i zapewnia start do setko w 3 s.

Kia Proceed

Kia

Na Frankfurt Motor Show Kia pokazała ciekawą alternatywę dla 3-drzwiowych hot hatchy. Proceed Concept ma znakomite proporcje, a swoją dynamiczną sylwetką flirtuje z nadwoziem shooting brake. Mocnym atutem auta, który zdecydowanie oddziałuje na zmysł wzroku, jest jego kolor – Lava Red. Są szanse, że Kia Proceed wejdzie do produkcji i to w najbliższych 2 latach.

 

Przeczytaj też: 5 najpiękniejszych konceptów 2016 roku


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze