Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Koenigsegg Regera w crash teście

Koenigsegg „umie w internety”. Firmowe konto na instagramie śledzi już milion fanów. Z tej okazji szwedzki producent z Angelholm nakręcił specjalne video z crash testu hybrydowej Regery.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Testy zderzeniowe Regery

Każde nowe auto musi przejść serię testów zderzeniowych zanim trafi na rynek. Dotyczy to dużych producentów popularnych i ekonomicznych hatchbacków, jak i twórców mocno limitowanych superaut wycenianych na miliony dolarów. Do tej ostatniej grupy należy Koenigsegg. Rocznie szwedzką fabrykę opuszcza nie więcej niż kilkadziesiąt pojazdów. Najnowsza hybryda – Regera warta 1 900 000 dolarów powstanie w liczbie 80 sztuk.

Koenigsegg opublikował kompilację klipów, na których Regera poddawana jest brutalnym testom. Oprócz zderzenia czołowego, bocznego oraz tylnego superauto przechodzi próbę młota i test krawężnika. Na uwagę zasługuje niezwykle wytrzymała konstrukcja monokoku z włókna węglowego, która bardzo dobrze znosi te wszystkie doświadczenia.

Co się dzieje z pojazdem po takim crash teście? Zostaje przebudowany i przygotowany do kolejnych crash testów i eksperymentów wytrzymałościowych, co jest szybszym i znacznie tańszym rozwiązaniem niż składanie auta od samego początku.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze