Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Koenigsegg Regera w crash teście

Koenigsegg „umie w internety”. Firmowe konto na instagramie śledzi już milion fanów. Z tej okazji szwedzki producent z Angelholm nakręcił specjalne video z crash testu hybrydowej Regery.

Testy zderzeniowe Regery

Każde nowe auto musi przejść serię testów zderzeniowych zanim trafi na rynek. Dotyczy to dużych producentów popularnych i ekonomicznych hatchbacków, jak i twórców mocno limitowanych superaut wycenianych na miliony dolarów. Do tej ostatniej grupy należy Koenigsegg. Rocznie szwedzką fabrykę opuszcza nie więcej niż kilkadziesiąt pojazdów. Najnowsza hybryda – Regera warta 1 900 000 dolarów powstanie w liczbie 80 sztuk.

Koenigsegg opublikował kompilację klipów, na których Regera poddawana jest brutalnym testom. Oprócz zderzenia czołowego, bocznego oraz tylnego superauto przechodzi próbę młota i test krawężnika. Na uwagę zasługuje niezwykle wytrzymała konstrukcja monokoku z włókna węglowego, która bardzo dobrze znosi te wszystkie doświadczenia.

Co się dzieje z pojazdem po takim crash teście? Zostaje przebudowany i przygotowany do kolejnych crash testów i eksperymentów wytrzymałościowych, co jest szybszym i znacznie tańszym rozwiązaniem niż składanie auta od samego początku.

Komentarze