Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Hennessey i najszybsza choinka na świecie

Z okazji zbliżających się Świąt Hennessey i spółka postanowili sprawdzić, z jaką bezpieczną prędkością można przewieźć choinkę na dachu auta. W realizacji tego planu pomógł im ultraszybki Challenger Hellcat.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Challenger SRT Hellcat Widebody

Ponieważ Dodge Challenger SRT Demon był w tym dniu zajęty, do testu użyto Challengera SRT Hellcat „Widebody” z 20-calowymi oponami Pirelli P-Zero.

Za kierownicą usiadł doświadczony kierowca, Brian Smith który na co dzień dyrektoruje w Ford Performance Racing School. Podczas pierwszej próby z prowizorycznym bagażnikiem, ale bez choinki niezmodyfikowany Challenger osiągnął 284 km/h. Z drzewkiem przymocowanym do dachu prędkość była niewiele mniejsza – 280 km/h.

Dodge Challenger SRT Hellcat napędzany jest jednostką HEMI V8 o pojemności 6,2 l ze sprężarką mechaniczną. Silnik generuje 707 KM i 881 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu pojazd przyspiesza do setki w 3,5 s i może pokonać dystans 1/4 mili w czasie ok. 11,2 s.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze