Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #28

Najciekawsze liczby minionego tygodnia sponsorują takie marki, jak: Ferrari, McLaren, Lamborghini i Skoda. Zapraszam.

1300

Skoda Fabia w wersji R5

Skoda chce upamiętnić zeszłoroczne historyczne sukcesy w rajdach cyklu WRC2 wyjątkowo usportowioną Fabią. W lutym 2018 roku pojawi się na rynku Fabia w limitowanej wersji R5, która z 1,4-litrową jednostką benzynową o mocy 125 KM będzie wyróżniała się przyspieszeniem do setki na poziomie 8,8 s i prędkością maksymalną przekraczającą 200 km/h. Partia 1300 egzemplarzy zostanie podzielona pomiędzy 21 krajów.

800

McLaren Senna

McLaren przedstawił maszynę stworzoną do wykręcania jak najlepszych czasów na światowych torach. Nazywa się Senna. Pojazd nie grzeszy urodą, ale ma 800 koni, 800 Nm, waży poniżej 1200 kilogramów i dysponuje kosmicznym pakietem aero. Kwestią czasu jest, gdy zobaczymy go na Nurburgringu. Wyzwanie? 6 minut i 43 sekundy, czyli rekord ustanowiony przez swojego starszego brata – McLarena P1 zmodyfikowanego przez Lanzante Motorsport.

Aha, McLaren Senna posiada homologację drogową, więc istnieje niewielkie prawdopodobieństwo (powstanie tylko 500 sztuk), że można go będzie spotkać również poza torową scenerią.

1495

Zegarki z elementami Mustanga

Święta to czas obdarowywania się wzajemnie prezentami. Duńscy zegarmistrzowie z firmy REC Watches mają ciekawą propozycję dla miłośników amerykańskiej motoryzacji. Ich chronometry inspirowane są klasyczną konstrukcją Mustanga, a elementy użyte w produkcji pochodzą z kultowego auta. Zegarki mają dwie tarcze – jedną wzorowaną na wskaźniku paliwa i drugą – stylizowaną na prędkościomierz. Jeśli chcesz poczuć się trochę jak mistrz driftu – Vaughn Gittin Jr., który nosi na swoim nadgarstku taki zegarek na co dzień, musisz przygotować się na wydanie 1495 dolarów. O zegarkach i motoryzacji przeczytasz też tutaj.

17 990 000

Ferrari 250 GT LWB California Spider Competizione by Scaglietti

Na aukcji RM Sotheby’s zanotowano rekordową sprzedaż. Ferrari 250 GT LWB California Spider Competizione by Scaglietti znalazło nabywcę za blisko 18 milionów dolarów. Wpływ na tak wysoką kwotę miało kilka czynników. Ferrari jest jednym z zaledwie ośmiu egzemplarzy z aluminiowym nadwoziem, przeszło kompleksową renowację (certyfikat Ferrari Classiche) oraz posiada wyścigową przeszłość – w 1959 roku ten konkretny egzemplarz zajął 5 miejsce w generalnej klasyfikacji 24h Le Mans.

440

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus jest jednym z najszybszych SUV-ów na świecie, zdolnym rozpędzić się do 305 km/h. Aby wytracić taką prędkość, potrzebne są odpowiednie hamulce. Producent zaopatrzył Urusa w potężne węglowo-ceramiczne tarcze o średnicy 440 milimetrów z przodu i 370 milimetrów z tyłu. Lamborghini deklaruje, że droga hamowania Urusa z prędkości 100 km/h do zera wynosi 33,7 m.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze