Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Rinspeed Snap

Technologia kiedyś nas zgubi. Taka opinia bywa wygłaszana każdego roku przez wielu futurologów. Nie należy do nich Frank M. Rinderknecht, twórca Rinspeed, który na świat spogląda przez różowe okulary. Jego najnowszy projekt wpisuje się w koncepcję tzw. nowoczesnej mobilności. Nazywa się Snap.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Autonomiczny pojazd - Rinspeed Snap

To już 24. pojazd szwajcarskiej marki Rinspeed, która projektuje przyszłość motoryzacji. Poznaliśmy już m.in. zmodyfikowane auto na gaz ziemny dla Beduinów (Porsche Bedouin), samochód-amfibię dla Jamesa Bonda (Rinspeed sQuba), autonomiczne BMW i8 z dronem w pakiecie (Rinspeed Etos), czy ostatnio – koncept umożliwiający na swoim pokładzie ekologiczną hodowlę pomidorów (Rinspeed Oasis). Na tegorocznych targach elektroniki i nowych technologii – Consumer Electronics Show w Las Vegas zadebiutuje Snap, który stanowi połączenie dwóch komponentów: platformy i kapsuły.

Rinspeed Snap

Platforma w rodzaju dużej deskorolki działa jak podwozie i jest wyposażona w autonomiczną technologię oraz elektryczny układ napędowy. Przymocowana do niej kapsuła może być w każdym momencie z łatwością ściągnięta.

Modułowa budowa Snapa pozwala na sprawną wymianę elementów, które uległy już zużyciu. Najszybciej starzeje się elektronika, dlatego kiedy tak się stanie, wystarczy tylko zdjąć nadwozie i dokonać koniecznej naprawy.

Rinspeed Snap

Samo podwozie może być łączone z różnymi kapsułami. Takie rozwiązanie zwiększa możliwości wykorzystania Snapa w praktyce, który może pełnić rolę super mobilnego biura, potężnego projektora, czy stoiska wystawienniczego dla firmy z branży budowlanej. Samojeżdżący pojazd świetnie sprawdzi się także jako niewielki miejski autobus lub wózek transportowy w magazynie.

Rinspeed Snap

Podobnie jak większość wcześniejszych projektów szwajcarskiej firmy, koncept Rinspeed Snap posiada stały dostęp do internetu i mediów społecznościowych. Pasażerowie mają do dyspozycji kilka ekranów dotykowych, a o ich komfort dba osobisty asystent-robot.

Rinspeed Snap

Jedno jest pewne. Pośród rozmaitych nowości technologicznych na targach w Las Vegas Rinspeed Snap będzie się wyróżniał.

 

Zdjęcia: jalopnik.com, topgear.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze