Twój blog motoryzacyjny

BMW MHX6 Dirt² – szalony projekt Manharta

BMW X6 do najpiękniejszych aut na świecie nie należy. Ze swoją ociężałą sylwetką słonia stanowi motoryzacyjne kuriozum, które o dziwo ma swoich licznych fanów. Jednym z nich jest niemiecki tuner Manhart.

Prawdopodobnie właścicielowi BMW X6 nigdy nie przyszłoby do głowy, by wyruszyć swoim pojazdem w teren. Potężny SUV z wybrzuszonym dachem w stylu coupe najczęściej zmaga się z miejskimi krawężnikami. Paradoksalnie to auto, w którym świetnie odnajdują się kobiety z racji dość przestronnego wnętrza i dużego bagażnika. Na zakupy jest w sam raz, choć parkowanie w zatłoczonych centrach handlowych wymaga umiejętności akrobatycznych.

Manhart postanowił przekształcić X6 w maszynę, która wjedzie „prawie” wszędzie. I która przy okazji będzie odznaczać się gigantyczną mocą. Brzmi to dziwnie, ale takie są fakty. Firma z Wuppertal ogłosiła plan budowy 5 aut z bardzo hardkorową specyfikacją. Podczas targów tuningowych w Essen poznamy model koncepcyjny.

BMW X6 wedlug Manharta

Za bazę wyjściową posłużyło BMW X6 z oznaczeniem M. Auto, którego 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo dysponuje mocą 575 koni po interwencji tunerów zyskał dodatkowe 325 KM. Moment obrotowy z 750 Nm wzrósł do poziomu 1200 Nm.

Nie byłoby to możliwe bez nowych tłoków, korbowodów, ulepszonych turbosprężarek, wydajniejszego układu chłodzenia i niestandardowego układu wydechowego.

Aby SUV był w stanie poradzić sobie z takimi wartościami wzmocniono również skrzynię biegów i tylną oś
z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Zastosowano większe hamulce oraz regulowane zawieszenie KW, a podwozie odpowiednio zabezpieczono. Pojazd otrzymał 21-calowe koła i opony BFGoodrich w rozmiarze 305/40.

BMW X6 od Manharta

Z zewnątrz BMW MHX6 wyróżnia się poszerzonymi błotnikami, orurowaniem, wyciągarką oraz wyeksponowanym kołem zapasowym. Zdjęć z kabiny nie ujawniono, ale można przypuszczać, że nabywca na nudę nie będzie narzekał.

Manhart nie ukrywa, że swoją ofertę kieruje w stronę zamożnych klientów z Bliskiego Wschodu. Cena BMW X6 M po tuningu niemieckiej firmy wyniesie 395 000 euro, a czas realizacji zamówienia zajmie od 6 do 8 miesięcy.

 

Zdjęcia: Manhart


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze