Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #27

W dzisiejszym zestawieniu liczb tygodnia m.in. o rekordowej sprzedaży pewnego SUV-a, a także o planach holenderskiej manufaktury spod znaku śmigła. Zapraszam.

19

Duzy japonski SUV - Subaru Ascent

Subaru Ascent, które zadebiutowało na targach w Los Angeles, stanowi bardzo ciekawą propozycję dla dużej rodziny. Praktyczny SUV może pomieścić nawet 8 osób. W jego niezwykle funkcjonalnym wnętrzu można znaleźć 19 (słownie: dziewiętnaście) cup holderów. Wychodzi prawie po 2,5 na osobę. Sprzedaż SUV-a rozpocznie się na początku lata 2018 roku.

3

C8 Aileron

Spyker żegna się z niezwykłym C8 Aileron, ogłaszając plan zbudowania specjalnej edycji auta. Biorąc pod uwagę fakt, że „zwykły” Spyker wygląda jak „nie z tego świata”, trudno sobie wyobrazić limitowaną do 3 sztuk wersję pojazdu. Według przedstawicieli firmy design Spykera będzie inspirowany serią wyścigów GT, a w kabinie znajdą się najlepsze materiały, które można określić słowami: ekskluzywny, niestandardowy i kunsztowny. Można oczekiwać zatem, że nie zabraknie nagiego aluminium, dwukolorowej skórzanej tapicerki i klasycznych zegarów marki Chronoswiss.

137

SUV z Chin - Lynk & Co 01

Lynk & Co to marka, o której prawdopodobnie mało kto słyszał. Powoli to się jednak zmienia. Utworzona przez koncern Geely firma właśnie wypuściła partię 6000 egzemplarzy pierwszego modelu – Lynk & Co 01, które w przedsprzedaży rozeszły się w 137 sekund.

W przeciwieństwie do większości producentów, oferujących szereg poziomów wykończenia z mnóstwem opcji do wyboru, model 01 sprzedawany będzie w kilku pakietach wyposażenia w celu uproszczenia procesu zakupu.

Samochód na chińskim rynku napędzany jest silnikami benzynowymi pochodzącymi od Volvo. Nic w tym dziwnego, Geely jest także właścicielem Volvo. Ceny auta zaczynają się od 24 000 dolarów i sięgają 31 000 dolarów. Na Starym Kontynencie SUV będzie jednak droższy, o czym producent zdążył już oficjalnie poinformować.

5

Nowy Mercedes CLS

3. generacja Mercedesa CLS po raz pierwszy w historii jest 5-osobowa. To ukłon w stronę wielu klientów, którzy sygnalizowali producentowi taką potrzebę. Prośby zostały wysłuchane i trzymiejscowa kanapa zastąpiła stosowane do tej pory rozwiązanie z dwoma osobnymi fotelami.

 

Zdjęcia: carscoops.com

Komentarze