Twój blog motoryzacyjny

5 superaut na targach motoryzacyjnych w Los Angeles

W jednym z najbardziej słonecznych miast świata – w Los Angeles trwają targi motoryzacyjne. Oto kilka superaut, które miały tam swoją premierę.

Aria FXE

Hybrydowa Aria FXE

Aria FXE jest dziełem niewielkiej firmy z Kalifornii, która postawiła sobie za cel stworzenie konkurencyjnego pojazdu dla europejskim marek w segmencie Lamborghini i Ferrari. Superauto ma karbonowy monokok, panele z włókna węglowego i tytanowe elementy wydrukowane w drukarce 3D.

Aria FXE

Aria będzie oferowany w 2 konfiguracjach. Pierwsza, zwana FE, otrzyma wolnossącą jednostkę V8 o pojemności 6,2 l. Drugi wariant będzie hybrydą. W Arii FXE znajdzie się 720-konna jednostka V8 oraz para elektrycznych silników. Łączna moc układu wyniesie 1150 KM i 1784 Nm momentu obrotowego.

Producent twierdzi, że Aria FXE rozpędza się do 96 km/h w czasie 2,7 s. i osiąga maksymalną prędkość 338 km/h. W 2019 roku fabrykę opuścić ma 400 egzemplarzy. Nie zdziwiłbym się, gdyby cena bazowa tego superauta przekroczyła milion dolarów.

Mercedes-AMG Project One

Project One Mercedesa

Ekstremalne hiperauto Mercedesa od roku robi za gościa specjalnego na światowych targach motoryzacyjnych i nie inaczej jest w Mieście Aniołów. Technologia auta i napęd hybrydowy pochodzą bezpośrednio z Formuły 1, deklarowana moc to ponad 1000 KM, a przewidywana cena – 2 270 000 euro.

Aston Martin Vantage

Vantage

Aston Martin przedstawił całkowicie nowy model Vantage. Auto Jamesa Bonda skrywa pod maską 4-litrową jednostkę V8 twin turbo o mocy 510 KM i momencie obrotowym na poziomie 685 Nm.

Wygląd to kwestia gustu i prawdopodobnie nie wszystkim nowa sylwetka sportowego Astona Martina się spodoba. Producent wycenił ją dokładnie na 149 995 dolarów. Zakup będzie jednak bardzo trudnym, o ile nie niemożliwym do zrealizowania przedsięwzięciem, ponieważ pierwsza roczna partia auta została już wyprzedana.

Chevrolet Corvette ZR1 Convertible

Chevrolet Corvette ZR1 z otwartym nadwoziem

W Dubaju Chevrolet pokazał supermocną, bo 755-konną Corvette w wersji coupe, w Los Angeles – odmianę z otwartym nadwoziem.

Corvette Zr1 w wersji cabrio

Kabriolet Chevroleta uosabia wszystko to, z czego Amerykanie są najbardziej dumni w motoryzacji: moc, docisk aerodynamiczny, agresywny design. Pojazd napędzany jest tą samą jednostką, która zasila wersję coupe i oferuje identyczne osiągi. Wyższa jest tylko jego cena, która startuje od 123 995 dolarów (wobec 119 955 dolarów, które trzeba wyłożyć za coupe).

Saleen S1

Amerykanski Saleen S1

Amerykańska firma Saleen Automotive ma długą, ponad 30-letnią historię. Kolejne jej rozdziały będzie pisał model Saleen S1 z centralnie umieszczonym 4-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2,5 l. Jednostka generuje 450 KM i 475 Nm momentu obrotowego, które za sprawą 6-biegowej manualnej przekładni trafiają na tylną oś. Maszyna ma przyspieszać do setki w 3,5 s i kosztować 100 000 dolarów.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze