Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #26

W zestawieniu najciekawszych liczb minionego tygodnia m.in. o dalekosiężnych planach Skody oraz białym kruku McLarena. Zapraszam.

5

Skoda stawia na elektryfikację i to na szeroką skalę. Do 2025 roku czeski producent zamierza wypuścić 5 w pełni elektrycznych modeli, a pierwszy z nich pojawi się jeszcze najprawdopodobniej w 2020 roku. Z kolei rok wcześniej poznamy hybrydową Skodę Super. Takie plany ujawnił dyrektor generalny marki Skoda, Bernhard Maier.

43

Aż trudno w to uwierzyć, ale Volkswagen Golf ma już 43 lata. W 1974 roku zastąpił legendarnego Garbusa. Jedno z obecnie najchętniej kupowanych aut w Europie doczekało się w sumie 7 generacji i ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Donut Media nakręcił krótkie video prezentujące ewolucję Golfa na przestrzeni lat. Na filmie pojawia się kilka wersji specjalnych, m.in. sportowy Golf Rallye G60 z napędem na 4 koła.

 

14

McLaren P1 to niezwykle rzadki supersamochód. Wyprodukowano zaledwie 375 sztuk, które rozeszły się momentalnie. Istnieje jednak wersja P1 jeszcze bardziej wyjątkowa – mowa o prototypie XP05, który powstał w liczbie 14 egzemplarzy. Większość uległo zniszczeniu w testach zderzeniowych, ale 5 sztuk miało szczęście – wykorzystywane były do testów skrzyni biegów oraz rozwoju systemu wtrysku paliwa. I teraz jeden XP05 trafił na sprzedaż w Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę fakt, że regularna wersja P1 na rynku osiąga cenę 2 mln dolarów, prototypowy McLaren z pewnością przebije tę kwotę.

136

Nowy Aston Martin Vantage, który zadebiutował w zeszłym tygodniu, waży 1530 kg, czyli jest o ok. 136 kilogramów lżejszy od poprzednika. Auto korzysta z nowej płyty podłogowej, ma nowy silnik AMG i nowe nadwozie ukierunkowane w jeszcze większym stopniu na aerodynamikę. Nowy Vantage w sprzedaży będzie dostępny w drugim kwartale 2018 roku. Cena w Niemczech zaczyna się od 154 000 euro (149 000 dolarów
w USA).

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze