Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ford RS200 – nowa zabawka Kena Blocka

W garażu Kena Blocka zagościła nowa piekielna maszyna. To legendarny Ford RS200.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Ford RS200

Model RS200 był produkowany przez Forda w latach 1984-1986. Światło dzienne ujrzało 200 egzemplarzy, a wpływ na taki stan rzeczy miały wymagania homologacyjne FIA dla legendarnej grupy B. Przypuszcza się, że z całej wyprodukowanej puli w USA znajduje się nie więcej niż 10 sztuk tego niezwykłego auta. Reszta „rozpierzchła” się po świecie i znajduje się w prywatnych kolekcjach.

Ford RS200 został zbudowany niemal od podstaw. Podwozie zaprojektował były inżynier Formuły 1, Tony Southgate. Za nadwozie odpowiadało biuro projektowe Ghia. Do auta trafił turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 l, który umieszczono centralnie. Napęd był przenoszony na wszystkie koła. Moc seryjnej wersji kształtowała się na poziomie 253 KM, a masa pojazdu nie przekraczała 1200 kilogramów.

Samochód Kena Blocka nie jest jednak „standardowym” modelem. To Evo, co oznacza w tym konkretnym przypadku 2,4-litrowy silnik o mocy 700 KM. Sam Block mówi o nim, że to pojazd, który swoimi możliwościami go przeraża. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że swego czasu RS 200 Evolution uchodził za najszybciej przyspieszające auto do setki z czasem 3,07 s. Taki rekord ustanowił szwedzki kierowca rajdowy, Stig Blomqvist. Był on niepobity przez 12 lat.

Ken Block zdążył już wybrać się Fordem RS200 na krótką przejażdżkę do miasta. Na poniższym filmie możemy zobaczyć go również za kółkiem innego Forda z oznaczeniem RS.

 

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze