Twój blog motoryzacyjny

Aston Martin Vantage

Aston Martin Vantage zadebiutował 12 lat temu. To niemal prehistoria, dlatego od jakiegoś czasu brytyjski producent z Gaydon zapowiadał premierę nowej generacji auta. W końcu się doczekaliśmy.

Aston Martin Vantage

Najnowszy Vantage jest nowy w każdym aspekcie: poczynając od podwozia, po układ napędowy
i technologię, która znalazła się na pokładzie, a na aerodynamice kończąc.

Moc auta – 510 KM – pochodzi zgodnie z oczekiwaniami od 4-litrowej jednostki V8 twin turbo AMG, którą sprzężono z 8-biegową automatyczna skrzynią ZF (w opcji dostępna będzie również manualna przekładnia).

Aston Martin Vantage

Aston Martin twierdzi, że silnik zamontowany jest na tyle nisko, że auto cechuje się optymalnym położeniem środka ciężkości i ma idealny rozkład masy 50:50. Z kolei konstrukcja z lekkich kompozytów pozwoliła utrzymać wagę na poziomie 1530 kilogramów. Ma to przełożenie na osiągi. Vantage przyspiesza do setki w 3,6 s i może jechać z maksymalną prędkością 313 km/h.

Vantage - kolejna generacja

Podwozie stanowi ewolucję struktury aluminiowej z modelu DB11, z czego aż 70% to całkowicie nowe komponenty. Pojazd wyposażony jest w zawieszenie wykorzystujące amortyzatory adaptacyjne, a kierowca może wybierać spośród 3 trybów jazdy: Sport, Sport Plus i Track.

Nowy Aston Martin Vantage

Nowy Aston Martin Vantage jest również pierwszym modelem marki, w którym zastosowano elektronicznie sterowany tylny mechanizm różnicowy. W połączeniu z systemem kontroli stabilności nowy układ wpływa na poprawę zachowania auta zarówno na prostej, jak i w zakrętach. Tako rzecze Aston Martin.

Aston Martin Vantage

Aerodynamika była kluczowym elementem przy projektowaniu nadwozia. Przedni splitter zawłaszcza powietrze i kieruje w stronę tylnego dyfuzora. Specjalne kanały pod podłogą zapewniają, że ten proces przebiega nieprzerwanie i bez turbulencji tylnych kół.

Aston Martin Vantage

Z zewnątrz nowy Vantage wyróżnia się ostrzejszym przodem, bardziej wyrzeźbionymi bokami i aerodynamicznymi dodatkami. Projektanci porównują jego sylwetkę do rekina, który zawsze jest w ruchu, poszukując swojej ofiary. Szeroko ustawione wąskie reflektory i niska kratka tylko pogłębiają to wrażenie.

Modernizację przeszła także kabina, w której odnajdą się teraz szczególnie wysocy kierowcy. System infotainment i elektronikę zaczerpnięto z Mercedesa, a zestaw wskaźników pochodzi z DB11. Nie brakuje alcantary, włókna węglowego oraz skóry, którą obszyto fotele.

Kabina nowego Astona Martina Vantage

Zamówienia można już składać. Cena nowego Vantage w Niemczech zaczyna się od 154 000 euro. Pierwsze samochody do klientów zostaną dostarczone w drugim kwartale 2018 roku. Jacyś zainteresowani?

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze