Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

500-konne Porsche 911 Singer

Scott Blattner szczęśliwym człowiekiem musi być. Nad jego 27-letnim Porsche 964 chłodzonym powietrzem pochylił się Singer. Jakby tego było mało, tunerowi z Kalifornii towarzyszył zespół specjalistów z Formuły 1 – brytyjski Williams Advanced Engineering. Tak powstało jedno z najpiękniejszych Porsche by Singer.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Singer predstawia nowego restomoda

Porsche od Singera można oglądać jak płótna flamandzkich mistrzów. Z uwagą na detale, formę, grę kolorów. Wrażenie robi rozmach i niezwykle spójny styl – każdy Singer jest niepowtarzalny, ale też zarazem każdy ma w sobie ten charakterystyczny rys, który definiuje kalifornijskiego tunera i sprawia, że nie sposób pomylić go z nikim innym.

Porsche 911 by Singer

Najnowsze dzieło powstało w wyniku kooperacji wielu renomowanych marek. Oprócz Williamsa w projekt zaangażowały się takie firmy jak m.in. Brembo, czy Michelin, a w konsultacjach dotyczących silnika uczestniczył sam Hans Mezger, legendarny inżynier Porsche.

Porsche 911 Singer

Williams skupił się na zmniejszeniu wagi przy równoczesnym zwiększeniu wydajności. Dzięki szerokiemu zastosowaniu części z włókna węglowego, tytanu i magnezu udało się uzyskać konstrukcję o masie zaledwie 990 kg. Ulepszeniu poddano też hamulce (ceramika od Brembo) i zawieszenie (Exe-TC).

Detale i wykończenie auta przykuwają wzrok.

Porsche 911 Singer

Williams (po konsultacjach ze wspomnianym Mezgerem) zbudował także wolnossącą jednostkę boxer
o pojemności 4-litrów i mocy 500 KM
. Silnik kręci się do 9000 obrotów i sprzężony jest z 6-stopniową manualną skrzynią biegów firmy Hewland, która znana jest na całym świecie z budowy przekładni do samochodów wyścigowych.

Nowe Porsche 911 od Singera

18-calowe felgi ze stopu magnezu przygotowało BBS Motorsport. Opony to Micheliny Pilot Sport Cup 2.

Porsche 911 Singer

Zielonkawy kolor nadwozia nazywa się Absinthe Green.

Porsche 911 Singer

Mimo ograniczenia wagi wnętrze prezentuje się luksusowo.

Porsche 911 Singer

Przy pracach rozwojowych i testach uczestniczył znany prezenter Top Gear, Chris Harris, a także kierowca wyścigowy Marino Franchitti. Można więc przypuszczać, że prowadzenie restomoda opracowano do perfekcji.

W Wielkiej Brytanii powstanie wyspecjalizowany zakład, który zbuduje 75 egzemplarzy Porsche utrzymanych w podobnym stylu. Cena, jak to w przypadku Singera, może przekroczyć nawet milion dolarów.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze