Twój blog motoryzacyjny

CrossHelmet – motocyklowy kask przyszłości

Powiedzenie „mieć oczy dookoła głowy” nabiera nowego znaczenia z motocyklowym kaskiem nowej generacji CrossHelmet.

Kask nowej generacji - CrossHelmet

Kask stanowi kluczową część garderoby każdego motocyklisty. Jego podstawowym celem jest zaabsorbowanie maksymalnej dawki energii w chwili wypadku. Dlatego czołowi producenci przywiązują szczególną uwagę do materiałów, z którego wykonana jest skorupa kasku. W ostateczny rozrachunku jednak wszystko ma znaczenie: aerodynamiczny kształt, ciężar, rodzaj mocowania, czy wentylacja. Coraz większy wpływ na bezpieczeństwo odgrywać zaczyna również technologia.

Takim kaskiem nowej ery, spod znaku najnowszych technologii, jest CrossHelmet japońskiej firmy Borderless Inc. Na jego wyposażeniu znalazł się zaawansowany wyświetlacz HUD z szerokokątną tylną kamerą o polu widzenia 360 stopni, która umożliwia motocykliście podgląd tego, co dzieje się za plecami. Obraz wyświetla się na przedniej części kasku na wizjerze wraz z podstawowymi informacjami dotyczącymi pogody, czasu oraz wybranej trasy, bo system współpracuje z nawigacją w smartfonie. Można zatem bez problemu odbierać połączenia telefoniczne, a także łączyć się (dzięki wcześniej ściągniętej aplikacji) z innymi motocyklistami podczas jazdy.

CrossHelmet

Inną cechą kasku jest jego wyciszenie. System Sound Control selekcjonuje dźwięki dochodzące z zewnątrz, wyłapując te istotne dla motocyklisty, jak np. dźwięk karetki, a niwelując hałas ruchu ulicznego.

Projekt kasku CrossHelmet trafił we wrześniu na popularną platformę crowdfundingową – kickstarter
i spotkał się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczy zebrana suma ponad 300 000 dolarów (trzykrotność wymaganej kwoty). Wszystko wskazuje na to, że niebawem – prawdopodobnie już w 2018 roku – zobaczymy go na rynku.

 

Źródło: crosshelmet.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze