Twój blog motoryzacyjny

Seat Leon Cupra po tuningu JE Design

Hiszpański hot-hatch wpadł w ręce niemieckiej firmy tuningowej JE Design. Zobaczcie, co z tego wyszło.

Cupra po tuningu JE Design

Do najważniejszych zmian zewnętrznych należą poszerzone nadkola, wystające listwy boczne, nowy przedni zderzak, czarny dyfuzor, regulowany tylny spojler i dwukolorowe malowanie. Cupra otrzymała również zestaw nowych 20-calowych felg wraz z oponami Hankook S1-Evo (rozmiar 265/25).

Cupra po modyfikacji JE Design

Fabryczny układ wydechowy zastąpiony został przez wydech ze stali nierdzewnej z 4 końcówkami oraz regulowaną przepustnicą.

Leon Cupra JE Design

Auto zostało także obniżone o 20 mm. Jeśli jednak wyda się to nabywcy zbyt mało, tuner proponuje zestaw KW DDC, który obniży Leona Cupra o dodatkowe 25 mm.

Seat Leon Cupra po tuningu JE Design

Oprócz estetycznych poprawek, JE Design przygotował także dwa pakiety modyfikacji silnika. Pierwszy poziom zakłada podniesienie jego mocy z 300 KM (i 380 Nm) do 360 KM (oraz 450 Nm). Prędkość maksymalna Cupry wzrasta w tej opcji do 265 km/h.

Drugi poziom jest jeszcze bardziej ekscytujący – moc silnika to 380 KM (i 470 Nm). W tym wariancie Cupra ma jedynie 20 KM mniej od króla hot-hatchy – nowego Audi RS3 Sportback. Po transformacji kompaktowy Seat może rozpędzić się do 285 km/h.

Niestety, cena auta nie została ujawniona.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze