Twój blog motoryzacyjny

Chevrolet Corvette ZR1 – powrót króla

„Król powraca, silniejszy niż kiedykolwiek”. W Dubaju Chevrolet zaprezentował najszybszy i zarazem najmocniejszy model Corvette w historii.

1.

Corvette ZR1 debiutuje
Sercem auta jest doładowany kompresorem 6,2-litrowy silnik V8 LT5 o mocy 755 KM i momencie obrotowym na poziomie 969 Nm. Jednostka sparowana została z 7-stopniową manualną skrzynią biegów, ale w opcji dostępna jest również automatyczna 8-stopniowa przekładnia.

2.

Nowa Corvette
Nowa Corvette ZR1 będzie piekielnie szybka. Prędkość maksymalna to 337 km/h. Przyspieszenie do setki: poniżej 3 sekund.

Chevrolet Corvette ZR1

Dużą wydajność zapewniają poprawiony supercharger, wydajniejszy system chłodzenia oraz aerodynamika.

3.

Corvette ZR1
Potencjalny nabywca będzie mógł wybierać spośród 2 aerodynamicznych pakietów stylistycznych. Wariant „Low Wing” skupiony jest na maksymalnej prędkości i pozwala wygenerować o 70% więcej docisku od Corvette Z06 z podstawowym pakietem aerodynamicznym.

Corvette ZR1

Pakiet ZTK Performance idzie jeszcze dalej. W jego skład wchodzi przedni splitter i regulowane skrzydło „High Wing”, co przekłada się na docisk 430 kilogramów. Pakiet obejmuje opony letnie Michelin Pilot Sport Cup 2, modyfikację podwozia i system Magnetic Ride Control, który zapewnia jeszcze większą przyczepność w zakrętach. Z takim wyposażeniem Corvette ZR1 staje się idealną zabawką na tor.

4.

Corvette ZR1
Jeśli mowa o opcjach, ciekawą propozycją jest pakiet kolorystyczny – Sebring Orange Design. Oprócz pomarańczowego lakieru auto otrzymuje zaciski hamulcowe w tym kolorze, a także pomarańczowe pasy bezpieczeństwa oraz wykończenie wnętrza w brązowym aluminium.

Corvette ZR1

Oczywiście wnętrze może być wyposażone w szereg innych opcji, takich jak: podgrzewana i wentylowana skórzana tapicerka, kierownica z włókna węglowego, system audio marki Bose, czy system Performance Data Recorder.

5.

Corvette ZR1 trafi do sprzedaży na wiosnę. Cena nie została jeszcze ogłoszona, ale przypuszczalnie będzie wahać się w przedziale 130 000 – 140 000 dolarów. Rocznie z taśmy zjedzie od 2000 do 3000 egzemplarzy.

 

Zdjęcia: autoblog.com

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze