Twój blog motoryzacyjny

BMW X2

Crossovery i SUV-y są maszynką do robienia pieniędzy. Zapotrzebowanie na tego typu pojazdy wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, że ta tendencja zmieni się w najbliższych latach. BMW podąża za modą – właśnie zaprezentowało nowego crossovera – BMW X2.

BMW X2

BMW X2 ma ostrzej zarysowaną sylwetkę od modelu X1, na którym bazuje. Jest również krótsze i niższe, przy takim samym rozstawie osi.

Uwagę zwraca nowy układ „nerek”, które są teraz szersze przy podstawie oraz bardziej konwencjonalna linia dachu w porównaniu z modelami X4 czy X6. Do nowości należą wysoko umieszczone światła i logo BMW na słupkach C.

BMW X2

Pojemność bagażnika X2 wynosi 470 litrów, co oznacza, że jest on mniejszy od X1 o całe 35 l.

BMW X2

BMW X2 będzie dostępne w 11 kolorach, także w prezentowanym na zdjęciu kolorze Galvanic Gold. Wykończenie wnętrza dla kontrastu może być utrzymane w tonacji szarej bądź czarnej.

Kabina X2

Crossover będzie dostępny w 3 odmianach: podstawowej, M Sport i M Sport X. W wersji Sport znajdziemy sportowe fotele i LED-owe światła. M Sport będzie odznaczał się większymi kołami i kolorowymi wstawkami w nadwoziu, a M Sport X wyróżnią akcenty związane z off-roadem. M Sport i M Sport X będą również obniżone o 10 mm w stosunku do ‘zwykłej’ wersji X2.

Crossover X2

Co pod maską? Na początek będą dostępne 3 wersje silnikowe: benzynowy i dwa diesle. W X2 sDrive20 znajdzie się 2-litrowa 4-cylindrowa jednostka TwinPower Turbo o mocy 192 KM i momencie obrotowym na poziomie 280 Nm. Z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów i napędem na przednie koła crossover będzie przyspieszał do setki w 7,7 s, a jego prędkość maksymalna wyniesie 227 km/h.

BMW X2

Jeśli chodzi o diesle, będzie można wybierać pomiędzy X2 xDrive20d i X2 xDrive25d. Obydwa modele będą wyposażone w 2-litrową jednostkę TwinPower Turbo o mocy odpowiednio 190 i 231 KM. W tym wypadku za przeniesienie napędu odpowiadać będzie -8-stopniowa skrzynia Steptronic. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wyniesie 6,7 s.

BMW X2 trafi do salonów na wiosnę 2018 roku, po wcześniejszym debiucie na genewskich targach.

 

Źródło: motortrend.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze