Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ken Block na Pikes Peak

Ken Block powraca. Amerykański papież driftu i twórca Gymkhany wspina się na Pikes Peak. Uwaga spojler: szczyt zostanie zdobyty, a opony rytualnie zniszczone.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Block na Pikes Peak

Jeszcze nie tak dawno temu, w Gymkhanie numer 7, Block jeździł Fordem Mustangiem z 1965 roku, który miał silnik Forda Roush Yates V8 o pojemności 6,7 l i mocy ok. 850 KM. Na potrzeby najnowszej produkcji
z Toyo Tires Hoonicorn Kena przeszedł mały tuning i otrzymał wsparcie dwóch turbosprężarek oraz wtrysk metanolu. Efekt? Abstrakcyjne 1400 koni mechanicznych w napędzanym na 4 koła pojeździe.

Kierowca musiał zmierzyć się nie tylko ze 156 zakrętami, ale pokonać także kilka przeszkód napotkanych na 19-kilometrowej trasie. Zobaczcie, jak mu poszło:

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze