Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #17

Porsche przeprowadza blitzkrieg na Nurburgringu, a Volvo odsłania najmniejszego SUV-a. Zapraszam na zestawienie najciekawszych liczb minionego tygodnia.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


7

Porsche 911 GT2 RS

Porsche nowym królem na Nurburgringu. Produkcyjna wersja 911 GT2 RS pokonała okrążenie słynnego toru w czasie poniżej 7 minut (dokładnie w 6 minut i 47,3 s.), poprawiając tym samym czas Lamborghini Huracan Performante o 5 s. Średnia prędkość auta wyniosła 184 km/h. Za kółkiem najmocniejszej 911 podczas rekordowego przejazdu siedział Lars Kern.

12

Bugatti otwiera kolejny salon w Hamburgu

Bugatti otworzyło swoją 4. placówkę w Niemczech (Hamburg), w której można teoretycznie (bo praktycznie nie jest to takie proste) kupić Chirona. W sumie to już 12. taki salon w Europie. Patrząc jeszcze szerzej – Bugatti ma 34 przedstawicielstwa w 17 krajach.

Niemcy stanowią największy po Wielkiej Brytanii i Szwajcarii rynek zbytu dla Bugatti w Europie. 45 złożonych do tej pory zamówień na 1500-konne superauto przekłada się na 40% sprzedaż Chirona na Starym Kontynencie.

26

Volvo XC40

Zaprezentowany w zeszłym tygodniu najmniejszy SUV VolvoXC40 jest krótszy od starszego brata – modelu XC60 o 26 cm.

XC40 będzie rywalem dla Audi Q3, BMW X1 i Mercedesa GLA. Jego cena w Polsce startuje od 127 000 zł. Auto będzie można również nabyć w programie Care by Volvo. Jest to abonament, który zakłada 2-letnie użytkowanie pojazdu przy stałej miesięcznej opłacie, bez wpłaty własnej. W ramach programu Volvo gwarantuje ubezpieczenie, serwis oraz liczne usługi dodatkowe (m.in. wynajem większego auta z gamy pojazdów Volvo na krótki czas raz do roku).

800

GT86

Zmodyfikowana 1166-konna Toyota GT86 w roli pędzla i plac treningowy Millbrook w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii wykorzystany jako ogromne płótno. Frederic Aasbo – mistrz driftu rysuje ogromne logo oponami tylnonapędowej Toyoty, a cały ten dość specyficzny performance rejestruje krążąca 800 kilometrów na Ziemią satelita. Reklama na miarę XXI wieku?

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze