Twój blog motoryzacyjny

Lambo na tor, czyli Huracan Super Trofeo Evo

Lamborghini Squadra Corse wespół z Dallara Engineering zaprezentowała odświeżony model Huracana Super Trofeo Evo, który ma robić różnicę na torze.

Wyczynowe Lambo - Super Trofeo Evo

Zmiany są dość „drastyczne”. Pojazd otrzymał opracowany od podstaw karbonowy body kit i wyróżnia się teraz mniejszym oporem powietrza przy tej samej sile docisku, co u poprzednika. Zderzak ma większe wloty powietrza, dodatkowy wlot na dachu oraz płetwę na pokrywie silnika dla lepszej stabilizacji przy dużych prędkościach. Nowy jest również układ wydechowy.

Huracan

Bez zmian pozostał za to splitter, dyfuzor oraz płaska podłoga.

Lamborghini Huracan

Superauto napędzane jest 5,2-litrową jednostką V10, która generuje 620 KM. Maksymalny moment obrotowy zwiększono o 3%. Moc trafia na tylne koła za sprawą 6-stopniowej sekwencyjnej przekładni. Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo może rozpędzić się do 280 km/h, na tyle bowiem pozwala elektroniczny kaganiec.

Lamborghini Huracan

Pierwsze testy na torze Monza ujawniły, że nowe Super Trofeo jest szybsze od poprzednika o 1,5 s. Na pokonanie jednego okrążenia pojazd potrzebował dokładnie 1 minutę i 46,3 s.

Ekstremalne Lamborghini Huracan

Seria wyścigów Super Trofeo umożliwia klientom Lamborghini rywalizowanie na najpiękniejszych torach wyścigowych na świecie.

Huracan Super Trofeo Evo będzie dostępny w cenie 295 000 dolarów lub 235 000 euro. To zaledwie 8% sumy, jaką trzeba wydać na nowe Veneno coupe. Właściciele Huracana Super Trofeo Evo mogą liczyć na zniżkę przy zakupie modyfikacji.

Pojazd zadebiutuje na wiosnę 2018 roku w wyścigu serii Lamborghini Super Trofeo w USA, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Wystąpi również w zawodach Gran Turismo, zarówno w wyścigach długodystansowych, jak i w GT Cup.

 

Jako ciekawostkę można dodać, że Huracana EVO będzie można kupić wraz z dedykowanym szwajcarskim zegarkiem renomowanej firmy Roger Dubuis.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze