Twój blog motoryzacyjny

8 aut, które nie świeciły najjaśniej na Frankfurt Motor Show 2017

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w cieniu takiej gwiazdy, jak Mercedes-AMG Project One zadebiutowało wiele pomniejszych marek z nowymi/odświeżonymi modelami. Oto kilka z nich, które niebawem zobaczymy na drogach.

Dacia Duster

Dacia Duster otrzymała kilka poprawek w wyglądzie (m.in. dynamiczniejszy kształt osłony chłodnicy i nowe LED-owe reflektory) dzięki którym wydaje się teraz większa niż jest w rzeczywistości. Zmiany zaszły również we wnętrzu – przeprojektowana deska rozdzielcza z ekranem multimedialnym jest przyjaźniejsza dla kierowcy, a materiały wykończeniowe są bardziej komfortowe.

Jeden z najtańszych i zarazem najchętniej kupowanych SUV-ów na rynku (ponad milion sprzedanych egzemplarzy od 2010 roku) w nowej odsłonie trafi do sprzedaży w 2018 roku. Producent spróbuje podebrać klientów Nissanowi (Qashqai) i Kia (Sportage). Cena według Dacii ma być „skandalicznie przystępna”.

Hyundai i30N

Hyundai zaprezentował konkurenta dla Golfa GTI. I30 to nowy model z serii N, który pod maską skrywa 2-litrową jednostkę benzynową, dostępną w dwóch wariantach mocy – 250 KM i 275 KM. Jego osiągi są więcej niż przyzwoite: auto z mocniejszym silnikiem do setki przyspiesza w 6,1 s i może pędzić z prędkością maksymalną 250 km/h.

Honda Jazz

Na frankfurckich targach zadebiutowała odświeżona Honda Jazz. Zmiany zewnętrzne dotyczą głównie zderzaka, który nabrał agresywności oraz tylnego pasa – dyfuzor połączono ze zderzakiem. Kabina nie straciła na funkcjonalności. Uchodząca za bezawaryjną Honda Jazz będzie dostępna z nowym silnikiem o pojemności 1,5 l i mocy 130 KM.

Suzuki Swift Sport

3. generacja Suzuki Swift Sport waży zaledwie 970 kilogramów, a napędzana jest 1,6-litrowym silnikiem Boosterjet o mocy 140 KM. Samochód jest nie tylko zwinny, jak przekonuje producent, ale także doposażony w szereg systemów wpływających na bezpieczną jazdę (jest m.in. system automatycznego hamowania w celu uniknięcia kolizji, czy system ostrzegania o zmianie pasa ruchu).

Opel GrandLand X

Modelem GrandLand X Opel poszerza ofertę z niewielkimi crossoverami, podtrzymując tym samym panującą modę na tego typu pojazdy na świecie. GrandLand X bazuje na tej samej platformie, co Peugeot 3008 i będzie go można kupić w benzynie (1.2 l Turbo o mocy 130 KM), z silnikiem wysokoprężnym (1.6 l i 120 KM) oraz w nieodległej przyszłości w wersji hybrydowej (plug-in). Cena auta z silnikiem benzynowym jest już znana i w Polsce zaczyna się od 94 900 zł.

Volkswagen Polo GTI

Volkswagen zaprezentował sportową odmianę Polo GTI z 2-litrowym silnikiem o mocy 200 KM (poprzednik dysponował słabszą jednostką 1.8 TSI). Hot-hatch z 6-biegową przekładnią DSG przyspiesza do setki w 6,7 s i rozpędza się maksymalnie do 237 km/h.

Renault Megane RS

Jednostka o pojemności 1,8 l z Alpine A110 o mocy 280 KM trafiła do najnowszej generacji Renault Megane RS. Francuski hot-hatch w kolorze Volcanic Orange dostępny będzie w sprzedaży już od grudnia. Wtedy też poznamy jego cenę.

Seat Arona

Hiszpański SUV ma tę samą płytę podłogową, co Ibiza, ale jest od niej większy i przestronniejszy. Seat oferuje dość duży wybór spośród jednostek napędowych (najmocniejsza to 1.5 TSI 150 KM dla wersji FR), w Polsce jednak na dzień dzisiejszy Aronę będzie można zamówić z 1-litrowym silnikiem TSI o mocy 95- lub 115 KM. Cena startuje od 63 500 zł.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze