Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

8 najciekawszych aut, które zadebiutują na Frankfurt Motor Show 2017

W przyszłym tygodniu startuje Motor Show we Frankfurcie. Na 67. edycji międzynarodowych moto targów nie zobaczymy tym razem takich marek, jak Alfa Romeo, DS, Fiat, Infiniti, Jeep, Mitsubishi, Nissan, Peugeot
i Volvo. Nie oznacza to jednak, że nie będzie się działo. BĘDZIE. Oto 8 pojazdów, które przyspieszą bicie serca każdemu miłośnikowi czterech kółek.

Bentley Continental GT

Bentley poprawił proporcje całego auta, dzięki czemu nowy Contynental GT (3. generacja) prezentuje się wybornie. Poza tym jest bardzo szybki i dobrze mu w niebieskim. Zdecydowanie ma wszelkie zadatki na to, by zostać królem na niemieckiej imprezie.

Aspark Owl

superauto z Japonii - Aspark Owl

O tym superaucie z sową w nazwie póki co niewiele wiadomo. Pochodzi z Japonii, ma karbonowe ubranko oraz napęd elektryczny (rozwijany od 2014 roku). Jego mocnym atutem ma być fakt, że roluje asfalt do setki w czasie poniżej 2 sekund.

Ferrari Portofino

Portofino

Portofino brzmi lepiej od Californii. Co do wyglądu można się już kłócić. We Frankfurcie zadebiutuje następca najtańszego Ferrari na rynku i z pewnością powalczy o uwagę odwiedzających. Co istotne, wraz ze zmianą nazwy wzrosła również moc 3,9-litrowego silnika V8 o 40 KM (teraz jest 600 KM).

Mercedes-AMG Project One

Mercedes-AMG Project One

Prawdziwym hitem targów może okazać się hipersamochód Mercedesa. Informacje na jego temat są dawkowane oszczędnie. Wiadomo, że na jego pokładzie znajdzie się technologia rodem z Formuły 1. Wiadomo, że pojazd będzie miał turbodoładowany silnik spalinowy V6 o pojemności 1,6 l oraz 4 elektryczne jednostki wspomagające. Całkowita moc przekroczy 1000 KM, a prędkość maksymalna wyniesie 350 km/h. Produkcja będzie limitowana do 275 egzemplarzy. Więcej szczegółów poznamy podczas oficjalnego debiutu.

Mini John Cooper Works GP Concept

Mini John Cooper

Mini zaprezentuje wariata na tor. Wariat jest agresywny, ma szeroki rozstaw kół i wielkie odstraszające skrzydło. Jego szalony charakter podkreśla masywny grill z kratką o strukturze plastra miodu i mnóstwo elementów z włókna węglowego.

Mini John Cooper

We wnętrzu przeszła trąba powietrzna, po której pozostały jedynie kubełkowe fotele z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa, kierownica i uboga jak chata Amiszów deska rozdzielcza. Można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Moc silnika utrzymywana jest w tajemnicy, co dodatkowo działa na wyobraźnię. Jedyny problem jest taki, że to tylko koncept.

 

Brabus Rocket 900

900 koni brzmi dumnie, a 900 koni w 4-osobowym kabriolecie oznacza, że mamy do czynienia z czymś naprawdę niezwykłym. Brabus zgłasza swoją kandydaturę do tytułu „największy freak frankfurckiego show”.
I nie jest bez szans na główną wygraną.

Lamborghini Aventador S Roadster

Aventador S bez dachu

Marka z Sant’Agata Bolognese pokaże w pełnej krasie Aventadora roadster z literką S. Podobnie jak w przypadku zadaszonej wersji otrzymujemy większą moc (740 KM), poprawioną aerodynamikę oraz układ 4 kół skrętnych. Znana jest już jego bazowa cena. Byk będzie kosztował 460 247 dolarów w USA i 313 666 euro w Europie.

Kia Proceed

Kia Proceed

Koreańczycy to główni rozgrywający targów, jeśli chodzi o doznania estetyczne. Ich najnowszy koncept już na papierze rozszerza źrenice skuteczniej od atropiny.

Proceed - wydluzony hot hatch wedlug Kia

Ten ‘wydłużony hot hatch’ – z jakiegoś powodu producent nie chce używać wobec niego pojęcia ‘shooting brake’ – będzie wyznaczał przyszły kierunek zmian stylistycznych dla rodziny Cee’d.

 

Zdjęcia: carscoops.com

Komentarze