Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Terrakhana, czyli Ken Block w terenie

Ken Block zjechał z asfaltu na piaszczyste bezdroża. Obejrzyjcie najnowsze tricki i samochodowe akrobacje amerykańskiego showmana.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Terrakhana

Block zrobił sobie przerwę w produkcji Gymkhany i nakręcił… Terrakhanę. Zmieniła się nazwa, ale nie styl jazdy. Amerykanin robi to, do czego nas przez lata przyzwyczaił, tyle że w nowym miejscu. To olbrzymia piaskownica z malowniczymi formacjami skalnymi w rejonie Swing Arm City w stanie Utah.

Auto Kena Blocka nie jest całkowicie nowe – Ford ST RX43 wystąpił w Gymkhanie numer 8. Pod maską skrywa 2-litrowy silnik EcoBoost o mocy 600 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 650 Nm. Całość trafia na 4 koła za sprawą 6-biegowej sekwencyjnej przekładni. By sprostać wydmowym wyzwaniom, pojazd przeszedł jednak odpowiednią modyfikację zawieszenia.

Ken Block wyjawił w wywiadzie, że najbardziej emocjonującym momentem podczas kręcenia Terrakhany był podjazd na niemal pionową ścianę wzgórza o nazwie „ostrze noża”. Zobaczcie, jak sobie poradził:

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze