Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW przedstawia nową generację Z4

BMW zaprezentowało oficjalnie roadstera Z4 na kalifornijskiej imprezie w Pebble Beach. Koncept jest bliski wersji produkcyjnej i ma pojawić się w sprzedaży w przeciągu 12 miesięcy. Wygląda świetnie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Roadster prezentuje się o wiele bardziej dynamicznie niż jego poprzednik. To efekt nowego języka stylistycznego (mniej linii i zagięć), który BMW wdraża w życie.

Nowe BMW Z4

BMW Z4 ma nowe przednie reflektory, długą maskę, krótki tył i poprawione, znacznie szersze „nerki”. Ich kształt nadaje pojazdowi agresywny wygląd. W oczy rzucają się duże wloty powietrza, pałąki za fotelami pasażerów, dyfuzor z włókna węglowego oraz 20-calowe felgi. Oryginalny matowy pomarańczowy lakier oraz dwukolorowa tapicerka już na wstępie informują nas, że mamy do czynienia z autem wyjątkowym.

BMW Z4

BMW Z4 ma być lekkie – do redukcji masy przyczynia się zastosowanie materiałowego dachu w miejsce składanego hardtopu.

Koncept Z4

Wnętrze zaprojektowano w ten sposób, by kierowca czuł, że jest najważniejszy. Deska rozdzielcza wręcz nachyla się w jego kierunku Wszystko, co najważniejsze jest na wyciągnięcie ręki.

Kokpit BMW Z4

BMW Z4 będzie napędzane 4- i 6-cylindrowymi jednostkami konstrukcji BMW. Można też oczekiwać sportowego wydania Z4 z literką M. W tym wypadku silniki będą zapożyczone z modeli M2 lub M3.

BMW Z4

Roadster będzie dostępny zarówno z manualną skrzynią biegów, jak i z automatyczną przekładnią. W bazowej wersji pojazd otrzyma napęd na tylną oś. Za napęd na wszystkie koła trzeba będzie dopłacić. Więcej informacji na jego temat poznamy niebawem.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze