Twój blog motoryzacyjny

Honda Jazz – po faceliftingu i z nowym silnikiem

Clarkson napisał kiedyś o silnikach Hondy Jazz, że przypominają małego, ale dobrze wyszkolonego psa rasy Jack Russell terrier (wyjątek według niego stanowiła 100-konna jednostka z modelu 1.3 i-VTec Ex Navi z 2016 roku, którą porównał do martwego psa). Najnowsza Honda Jazz, pozostając w terminologii kynologicznej, ma pod maską coś bardziej temperamentnego od JRT – świadczyć ma o tym 130 koni.

Silnik benzynowy 1.5 i-VTEC o mocy 130 KM dostępny będzie w pakiecie Dynamic. Jednostka charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa na poziomie 5,4l na 100 km. Decydując się na ten wariant będziemy mogli wybrać przekładnię CVT, którą usprawniono pod względem płynności i dynamiczności reakcji podczas procesu przyspieszania.

Co istotne, nowy silnik nie zastąpi 1,3-litrowej jednostki i-VTEC o mocy 102 KM, która pozostanie w ofercie.

Zmiany zewnętrzne są nieznaczne i wpisują się w filozofię stylistyczną Hondy o nazwie „Solid Wing Face”. Poprawiona kratka przednia jest połączona z reflektorami, co przekłada się na bardziej ekspresyjny (czytaj: agresywny) wygląd auta. Pojawił się także 3-częściowy dyfuzor zintegrowany z tylnym zderzakiem. Wersja Dynamic będzie wyróżniać się lampami przednimi wykonanymi w technologii LED oraz czarnymi obręczami z oponami 188/55/R16.

Producent zdecydował się rozszerzyć paletę kolorów o metaliczny niebieski odcień, zwany Skyride Blue.

Wnętrze zyskało tapicerkę z prążkowanym wzorem i pomarańczowym szwem. W wersji Dynamic kierownicę i gałkę zmiany biegów wykończono skórą.

Odświeżona Honda Jazz nie straciła na funkcjonalności. Bagażnik zachował pojemność 354 litrów.

W standardowym wyposażeniu nabywca nowego Jazza znajdzie podgrzewane fotele, tempomat, system City-Brake Active, automatyczne światła. Dopłaty wymagają takie systemy, jak Forward Collision Warning (system unikania kolizji czołowych), asystent pasa ruchu, czy system rozpoznawania znaków drogowych. Do dodatkowego wyposażenia należą również kamera cofania, system bezkluczykowy oraz system infotainment z 7-calowym ekranem dotykowym.

Nowa Honda Jazz zadebiutuje oficjalnie na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze