Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Singer z nowym silnikiem od Williamsa

Singer Vehicle Design słynie z przywracania do życia i modyfikacji Porsche z lat 90. Dziewięćset jedenastka otrzymuje nowe nadwozie, retro wnętrze oraz chłodzonego powietrzem boksera. Projekty wyróżniają się stylistycznymi smaczkami i nierzadko przekraczają trzykrotnie cenę nowego Porsche 911. Teraz restomoda będzie można zamówić z nowym silnikiem.

Singer dostanie nowy silnik od Williamsa

Kalifornijska firma rozpoczęła właśnie współpracę z Williams Advanced Engineering. Powstanie lekki 6-cylindrowy bokser o pojemności 4-litrów, chłodzony powietrzem, który będzie się kręcił do 9000 obr./min,
a jego moc wyniesie 500 KM.

Singer z nowym silnikiem

Współpraca z Williamsem oznacza dla Singera wejście na wyższy poziom usług. Williams zamierza zastosować m.in. cztery zawory na cylinder, podwójny obieg oleju, tytanowe korbowody, aluminiowe przepustnice oraz karbonowy airbox, Na nowy projekt złoży się również inconelowo-tytanowy układ wydechowy.

Singer buduje silnik z Williamsem

Konsultantem technicznym i niejako ojcem chrzestnym przedsięwzięcia został Hans Mezger, genialny inżynier Porsche, który przez większość swojego zawodowego życia projektował silniki do 911.

Silnik Singera

Pierwszym autem, które dostanie nowy silnik będzie Porsche 911 z 1990 roku. Jego właścicielem jest Scott Blattner, szczęśliwy posiadacz aż 3 modeli 911 zmodyfikowanych przez Singera.

 

Zdjęcia: carscoops.com

Komentarze