Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

8 faktów na temat Rolls-Royce’a Phantom

Nadjechała ósma generacja Phantoma, dlatego zapraszam na 8 faktów związanych z najbardziej luksusowym autem na świecie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  1.

Phantom osmej generacji

Phantom powstał na nowej, zaprojektowanej od podstaw aluminiowej platformie (zwanej patetycznie „architekturą luksusu”). Jest ona o 30% sztywniejsza od poprzedniczki i można ją skalować, co czyni z niej bazę dla innych modeli Rolls-Royce’a. Będzie opierał się na niej m.in. SUV Cullinan.

2.

Rolls-Royce Phantom

Pingwiny i niedźwiedzie polarne muszą trzymać się od najnowszego Phantoma z daleka, bowiem we wnętrzu niemal każdy element jest podgrzewany: od siedzeń (co jest oczywiście normą w tej klasie pojazdów), poprzez konsolę środkową (co już normą nie jest), wszystkie podłokietniki, na dolnym fragmencie słupka C kończąc.

3.

Deska rozdzielcza jest rodzajem instalacji artystycznej. Nabywca Phantoma może ją dowolnie spersonalizować. Producent daje jednak kilka sugestii. Może się w niej znaleźć np. obraz olejny znanej chińskiej artystki Liang Yuanwei, sekwencja kodu DNA właściciela auta w 3D wykonana przez enfant terrible niemieckiego designu, Thorstena Francka albo porcelanowa róża z Nymphenburga (obok porcelany miśnieńskiej i francuskiej z Sevres, to najwyżej ceniona porcelana na świecie).

4.

Rolls-Royce Phantom

Odwołań do sztuki przez duże S jest w nowym Rolls-Royc’ie więcej. Pomysł na wykończenie tylnej części przednich foteli powstał z inspiracji klasycznymi krzesłami Charlesa i Raya Eamesów z 1956 roku. Drewno nie jest tu tylko dla dekoracji, ale pełni również funkcję praktyczną – schowane są w nim piknikowe stoliki, które można wysunąć za naciśnięciem guzika.

5.

Phantom

Flagowiec Rolls-Royce’a wyróżnia się proporcjami, które sprowadzają auto do rzeźby. Limuzyna jest lżejsza od poprzednika, dzięki zastosowaniu lekkich materiałów, m.in. aluminium, ale i tak waży ok. 2660 kilogramów.

Na tę masę składa się aż 130 kilogramów materiałów wygłuszających kabinę. Tak, Rolls-Royce Phantom pretenduje również do miana najcichszego pojazdu na świecie.

6.

Rolls-Royce Phantom

Przednia szyba wyposażona jest w system kamer skanujących nawierzchnię drogi. Pozwala on przygotować odpowiednio wcześniej zawieszenie do nierówności i dziur, minimalizując tym samym nieprzyjemne doznania dla kierowcy.

7.

Phantom

Nowe laserowe reflektory zapewniają oświetlenie drogi do 600 metrów.

8.

Phantom

Osiągi nie są najważniejsze dla Rolls-Royce’a. Zresztą nigdy nie były. Niemniej jednak nabywca najnowszego Phantoma nie będzie mógł narzekać na brak mocy. Ukryty pod maską dwunastocylindrowy silnik o pojemności 6,75 l, który ma teraz wsparcie 2 turbosprężarek, wytwarza 563 KM i 900 Nm (dostępne od 1700 obr./min), co umożliwia osiągnięcie setki w 5,4 s.

 

Zdjęcia: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze