Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Pagani Zonda Fantasma Evo

W świecie Pagani wszystko jest możliwe, nawet Zonda może otrzymać drugie życie, jeśli jest takie życzenie. Włoska manufaktura zaprezentowała niestandardową Zondę – Fantasma Evo – dla specjalnego klienta.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Pagani Zonda Fantasma Evo - Blog samochodowy ProfiAuto

W 2005 roku z fabryki w Modenie wyjechała nowiutka Zonda F o numerze podwozia 53 w kolorze Metallic Orange. Nabywca auta cieszył się nim przez kilka lat, aż do dramatycznego wypadku w 2012 roku, kiedy to superauto uległo zniszczeniu. Gdy postanowił je odbudować, Pagani wyciągnęło pomocną dłoń. I tak w 2013 roku na ulice wyjechała Zonda z dopiskiem w nazwie – ‘Fantasma’, czyli duch.

Pagani Zonda

W 2017 roku wspomniana Zonda Fantasma przeszła kolejne modyfikacje i stała się jeszcze bardziej hardkorowa. Jak bardzo, tego nie ujawniono, wiadomo tylko, że 7,3-litrowa jednostka V12 współpracuje teraz z 6-biegową manualną przekładnią. Auto zostało odchudzone, a jego nazwa wydłużyła się o kolejne słowo – ‘Evo’.

Pagani Zonda

Wizualnie Zonda Fantasma Evo stanowi połączenie Zondy Cinque z Zondą Revolucion. Z pierwszego modelu ma światła oraz skrzydło, do drugiego nawiązuje przez pionową płetwę, stabilizującą przepływ powietrza. Inne cechy charakterystyczne: charakterystyczny trójkolorowy pasek z przodu, wyeksponowane włókno węglowe i czerwone zaciski hamulcowe.

Pagani Zonda

 

 

Źródło i zdjęcia: Pagani, motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze