Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Boreas – 1000 – konne hiperauto z Hiszpanii

Boreas to imię greckiego boga, który uosabia mocny północy wiatr. Hiszpański startup DSD Design & Motorsport taką nazwę wybrał dla swojego superauta.

Hiperauto o nazwie Boreas

Na terytorium zarezerwowane do tej pory przez McLarena P1, Ferrari LaFerrari, czy Koenigsegga One:1 wprasza się nowy gracz. Za powstaniem Boreasa stoi jeden człowiek – David Sancho Domingo. Projekt superauta był tworzony przez 10 lat przy zaangażowaniu wielu partnerów biznesowych. Ponieważ boska nazwa zobowiązuje – Boreas ma charakteryzować się „siłą, szybkością pioruna i temperamentem”. Tyle mitologia.

Boreas

Jeśli chodzi o fakty, to niewiele wiadomo więcej. Przedstawiciele firmy są bardzo oszczędni w swoich wypowiedziach. Boreas przedstawiany jest w mediach jako szybka hybryda o mocy przekraczającej 1000 KM. Ma przyspieszać do setki w niecałe 3 s i być w stanie rozpędzić się do 380 km/h.

Boreas

Boreas może poruszać się również korzystając wyłącznie z energii elektrycznej, co pozwoli na pokonanie 100 kilometrów.

Boreas

Wstępnie mówi się o wypuszczeniu na rynek 12 indywidualnie zaprojektowanych egzemplarzy. Nabywca będzie mógł doprecyzować swoje oczekiwania, co do hiperauta, a inżynier postara się je uwzględnić w projekcie. Produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku, w grudniu.

Hybrydowe hiperauto Boreas

Bez względu na to, czy tak się stanie – startupy mają to do siebie, że bardzo często upadają – trzeba przyznać, że samochód prezentuje się godnie.

 

Zdjęcia: motor1.com

Komentarze