Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #6

Od autonomicznej klasy S, po najmocniejsze Porsche 911 w historii marki. Zapraszam na zestawienie najciekawszych liczb minionego tygodnia.

1,5

autonomiczny Mercedes klasy S

Nadejdzie dzień, w którym twój świeżo zakupiony Mercedes klasy S prosto z fabryki przyjedzie sam pod wskazany adres. W zasadzie już jest to możliwe. W krótkim video na profilu Daimler AG możemy zobaczyć, jak najnowszy Mercedes S 560, bez udział kierowcy, z pasażerem na pokładzie, opuszcza linię montażową w Sindelfingen i pokonuje dystans 1,5 kilometra. Trzeba jednak dodać, że limuzyna została doposażona w kilka dodatkowych kamer i czujników.


1 000 000

elektryczne Volvo

Volvo chce sprzedać do 2025 roku milion aut na prąd. Taki oficjalny komunikat został wydany przez Volvo Cars. Od 2019 roku koncern planuje również wypuszczać na rynek wyłącznie auta z napędem hybrydowym typu plug-in, mild hybrid (silnik elektryczny pełni rolę jedynie wspomagającą) oraz modele z silnikiem elektrycznym. Oznacza to jedno – szwedzka firma podjęła już decyzję, co do przyszłości i chce całkowicie odejść od produkcji samochodów z konwencjonalnym napędem.

23

Francja

Polityka Volvo bliska jest francuskiemu rządowi, który optuje za wycofaniem samochodów z silnikami spalinowymi. Tamtejszy Minister Środowiska, Nicolas Hulot, przedstawił program, według którego Francja nie będzie rejestrować nowych aut z silnikami diesla i benzynowymi po 2040 roku. Jeśli plan wypali, to Francuzom zostało 23 lata na przesiadkę do pojazdów elektrycznych. Być może wybiorą Volvo.

153 000

GT2 RS

Debiut 700-konnego Porsche 911 GT2 RS mamy już za sobą. Samochód jest limitowany do 500 egzemplarzy i praktycznie nie do kupienia, ale w ramach zabawy Porsche na swojej firmowej stronie daje możliwość skonfigurowania auta „pod siebie”. Cena bazowa wynosi 1 431 090 zł. Bardzo łatwo ją zwiększyć o kilkaset tysięcy złotych. Najdroższa opcja to pakiet Weissach, który wyceniony został na dokładnie 153 028 zł. To równowartość 230-konnego Mini Clubmana All4.

 

Zdjęcia: media.volvocars.com, motor1.com

Komentarze