Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Rhys Millen atakuje Pikes Peak

Pikes Peaks przyciąga swoją legendą wielu kierowców i producentów samochodowych. W tym roku widowiskowym wjazdem na słynną górę popisał się doświadczony kierowca z Nowej Zelandii, Rhys Millen.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Millen na Pikes Peak

Do najbardziej znanych zdobywców góry w Colorado Springs należy Ari Vatanen, który „zatańczył w chmurach” w 900-kilogramowym Peugeocie 405 T16 w 1988 roku. Jego brawurowa jazda przeszła do historii, a Jean Louis Mourey nakręcił film, znany w sieci jako Climb Dance.

Najlepszy czas przejazdu liczącej prawie 20 kilometrów trasy, na którą składa się aż 156 zakrętów, wykręcił Sebastien Loeb. W 2013 roku Francuz pokonał cały dystans w 8 minut i 13 sekund i pobił rekord należący do Rhysa Millena o ponad 1,5 minuty.

Sam Millen jest posiadaczem rekordu trasy dla elektrycznych pojazdów (8 minut i 57 s), który ustanowił w 2016 roku, bijąc swój własny rekord z 2015. W tym roku po likwidacji klasy Electric Modified, nowozelandczyk przesiadł się do Hyundaia Genesis Coupe klasy Time Attaca 1 i ponownie zmierzył się z górą. I choć nie wykręcił rekordowego czasu, jego wspinaczka na szczyt była bardzo emocjonująca. Zobaczcie:

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze