Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Jaguar XE SV Project 8 – najszybszy sedan Jaguara w historii

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Mercedes-AMG C63 S, a także BMW M3 mają od niedawna mocnego konkurenta z Wielkiej Brytanii. To superszybki Jaguar XE SV Project 8.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Jaguar XE SV Project 8

Pojazd bazuje na modelu XE, ale został mocno zmodyfikowany przez oddział specjalny Land Rover SVO. Pod maską pracuje 5-litrowe V8, które produkuje 600 KM i 700 Nm. Silnik jest sprzężony z 8-stopniową skrzynią Quickshift i umożliwia start do setki w ok. 3,3 s oraz prędkość maksymalną wynoszącą 321 km/h. Takie osiągi nie byłyby możliwe, gdyby nie zmiany dokonane w zawieszeniu oraz napęd na 4 koła.

Najszybszy sedan Jaguara

Z zewnątrz Jaguar odznacza się karbonowym zderzakiem i maską oraz regulowanym splitterem. Zespół Jaguar Land Rover Special Operations poszerzył nadkola i progi boczne oraz zamontował agresywny dyfuzor. Wizualną wisienką na torcie są 20-calowe kute koła, tytanowy wydech i regulowane skrzydło.

Jaguar

Aby kierowca był w stanie utrzymać potężną moc pod kontrolą, inżynierowie Jaguara zdecydowali się na węglowo-ceramiczny układ hamulcowy. Auto otrzymało sztywniejsze zawieszenie z możliwością jego obniżenia o 15 milimetrów. Przydać się to może szczególnie na torze. Na wyposażeniu jest również aktywny, elektroniczny mechanizm różnicowy EAD (Electronic Active Differential).

Jaguar

Wnętrze przeszło zauważalną metamorfozę. Kierownicę pokryto alcantarą, a standardowe siedzenia zastąpiono sportowym odpowiednikiem z włókna węglowego. O bezpieczeństwo kierowcy zadbają 4-punktowe pasy oraz klatka, którą zainstalowano kosztem tylnych foteli (jeśli nabywca zdecyduje się na pakiet Track).

Jaguar XE SV Project 8

Jaguar zapewnia, że XE SV Project 8 jest wyjątkowy również pod względem brzmienia. Problem w tym, że tylko nieliczni będą mogli się o tym przekonać na żywo. Produkcja auta jest limitowana do 300 egzemplarzy, a cena startuje od 149 995 funtów.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze