Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Elektryczne Subaru w 2021 roku

Wielu producentów posiada już w swojej ofercie modele na prąd. Taki jest obecnie trend i wymagania rynku. Subaru na tym polu stanowi wyjątek. Ma się to zmienić w 2021 roku, kiedy oficjalnie zadebiutuje pierwsze elektryczne subaru.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Subaru

Tak naprawdę Subaru ma w portfolio produkowany na niewielką skalę elektryczny Plug in Stella. Mały i pudełkowaty samochód ujrzał światło dzienne w 2008 roku i był bardzo krótko budowany na japońskim rynku. Trudno jednak ten fakt uznać za coś więcej niż zwykłą ciekawostkę.

Japońska marka chce wejść na rynek pojazdów elektrycznych ze znacznie większym zaangażowaniem. Według raportu Bloomberga Subaru planuje w najbliższych miesiącach przeznaczyć na badania i rozwój napędu elektrycznego ponad miliard dolarów (1,2 mld $).

Co istotne, Subaru nie zamierza tworzyć całkowicie nowego auta, tylko chce postawić na implementację napędów elektrycznych do modeli już istniejących. Takie rozwiązanie według CEO marki, Yasuyuki Yoshinaga, jest bezpieczniejsze, ponieważ z jednej strony ogranicza konieczność współpracy z innymi producentami, a z drugiej – pozwala zredukować koszty związane z projektowaniem.

Marka bierze również pod uwagę indywidualne preferencje klientów i przywiązanie do konkretnych modeli Subaru. W tym sensie poszerzenie gamy modelowej o ekologiczną wersję np. crossovera XV Yoshinaga postrzega jak atut.

Pytanie podstawowe: jesteście gotowi na elektryczną Imprezę?

Impreza

Źródło: bloomberg.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze