Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Skoda Element albo Citigo w wersji buggy

Skoda Citigo bez dachu? Takie rzeczy możliwe tylko w szkole zawodowej Skody w Mlada Boleslav.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Citigo w wersji buggy

Dwumiejscowy Element (tak się nazywa ten pojazd) został zbudowany przez 22 studentów w ramach programu szkoleniowego Skody. Praca nad przerobieniem Citigo w plażowy buggy pochłonęła łącznie 1500 godzin. Młodzi stażyści musieli przede wszystkim usunąć dach, usztywnić karoserię za pomocą niestandardowych paneli oraz opracować nowy bagażnik wraz z pokrywą. Przeprojektowali również wnętrze.

Skoda Element

Modyfikacja auta wymagała pracy zespołowej i współdziałania ze sobą studentów o różnych specjalizacjach: od mechaników, poprzez spawaczy, na elektrykach kończąc.

Skoda Element na bazie Citigo

Koncept wyposażono w silnik elektryczny, który wytwarza 82 KM (60kW). Identyczna jednostka pracuje w Volkswagenie e-Up. Umożliwia on start do setki w 13 sekund i jazdę z maksymalną prędkością 130 km/h. Zasięg na jednym ładowaniu w zależności od warunków drogowych pozwala na pokonanie 160 kilometrów.

To już 4. tego typu inicjatywa pod patronatem czeskiego producenta, która swój początek miała w 2014 roku. Projekty Akademii Skody z poprzednich lat obejmowały takie auta, jak Atero Coupe, CitiJet czy opisywany na blogu FUNstar pickup.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze