Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW serii 6 Gran Turismo na pierwszych zdjęciach

BMW przedstawiło następcę serii 5 GT, który teraz ma nowe oznaczenie – 6 GT. W nowej odsłonie luksusowa limuzyna wyróżnia się nie tylko smukłymi kształtami, ale i większą funkcjonalnością.

BMW serii 6 GT

Zmiana nie dotyczy tylko nazewnictwa. BMW serii 6 GT ma nowe wymiary. Projektanci zwiększyli długość auta (do 5091 mm) przy jednoczesnym obniżeniu jego wysokości (o 21 mm). Tył, a konkretnie pokrywa bagażnika, został zmodyfikowany w ten sposób, że jest teraz o 64 mm niżej położony w porównaniu z poprzednikiem.

BMW 6 Gran Turismo

Pojazd oparty jest na płycie podłogowej znanej z modelu 5 i jest lżejszy, a przez to bardziej wydajny. BMW 6 GT zyskało także szerszy przód i adaptacyjne LED-owe oświetlenie w standardzie.

BMW 6 GT

Wnętrze zostało w znacznym stopniu przeniesione z serii 5, ale bagażnik jest większy. Ma aż 610 litrów pojemności, a po złożeniu tylnych foteli przestrzeń bagażowa może wzrosnąć do 1800 litrów.

Nowe BMW ze znaczkiem GT

W kabinie nie mogło zabraknąć systemu multimedialnego BMW ConnectedDrive z 10,25-calowym wyświetlaczem, który można obsługiwać za pomocą głosu lub gestów. Na liście wyposażenia dodatkowego znalazł się m.in. wyświetlacz Head-Up, system półautonomicznej jazdy oraz pełna elektryka tylnych foteli.

Kabina BMW 6 GT

BMW serii 6 GT zadebiutuje na jesieni i będzie dostępne na początku w 3 wersjach silnikowych.

2-litrowa 4-cylindrowa jednostka o mocy 258 KM i 400 Nm znajdzie się w modelu 630i Gran Turismo. Współpracować będzie z nią 8-stopniowa automatyczna przekładnia. Z taką jednostka pod maską BMW ze znaczkiem GT będzie przyspieszać do setki w 6,3 s.

BMW 6 GT

Dla poszukujących mocniejszych wrażeń przewidziano 3-litrowy 6-cylindrowy motor rozwijający 340 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W tym wypadku dostępny będzie napęd na 4 koła, wyższa też będzie wartość przyspieszenia od 0 do 100 km/h – 5,3 s.

Fani jednostek wysokoprężnych będą mogli nabyć model 630d GT z 3-litrowym 6-cylindrowym dieslem o mocy 265 KM i 620 Nm momentu obrotowego. Producent przekonuje, że samochód z napędem xDrive będzie „robił” setkę w 6 s.

 

Zdjęcia: carscoops.com

Komentarze