Twój blog motoryzacyjny

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series w 500 egzemplarzach

Miesiąc temu Porsche świętowało wyprodukowanie milionowego egzemplarza modelu 911, dając miłośnikom marki powód do radości. Radości jednak nigdy za wiele. Fabryka w Zuffenhausen wypuściła właśnie wyjątkowy model 911 Turbo S w limitowanej edycji Exclusive Series.

Na początek wygląd. Porsche 911 Turbo S wyróżnia się złotym lakierem nadwozia – Golden Yellow Metallic, który został wykonany przy użyciu technologii laserowej. Projektanci nie skąpili włókna węglowego, które w dużych ilościach trafiło na dach, maskę i progi.

Z tego materiału wykończone są również boczne wloty powietrza i lusterka. Na ostateczny efekt wizualny składają się podwójne pasy na masce i dachu, 20-calowe felgi ze złotymi akcentami, układ wydechowy ze stali nierdzewnej w kolorze czarnym oraz skrzydło, które stanowi część pakietu Turbo Aerokit.

We wnętrzu królują skórzane fotele ozdobione złotą nicią. O tym, że jest to edycja specjalna Porsche przypomina plakietka na desce rozdzielczej.

Porsche postanowiło wzmocnić 6-cylindrowego 3,8-litrowego boksera, który teraz cechuje się mocą 607 KM (27 KM więcej od standardowego modelu 911 Turbo S) i maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 750 Nm. Samochód przyspiesza do setki w czasie 2,9 s i rozwija maksymalną prędkość 330 km/h.

Aby utrzymać taką moc pod kontrolą inżynierowie postawili na ceramiczne hamulce oraz system Porsche Dynamic Chassis Control, który odpowiada m.in. za zmniejszenie wychylenia nadwozia na boki podczas wchodzenia w zakręty. Kierowca może też liczyć na zawieszenie z systemem Porsche Active Suspension Management (PASM) i Pakiet Sport Chrono, który koryguje zestrojenie podwozia, silnika i skrzyni biegów.

Ponieważ nazwa Exclusive Series zobowiązuje, Porsche przewidziało specjalne akcesoria do auta. Mowa o chronografie, który pasuje do wnętrza oraz zestawie skórzanych bagaży z mocowaniem do 911.

Ekskluzywność w połączeniu z oryginalnością kosztuje. W przypadku Porsche 911 Turbo S cena zaczyna się od 293 000 dolarów. Tę kwotę łatwo przekroczyć, jeśli nabywca zdecyduje się dodatkowo na zegarek (11 000 dolarów) i skórzane walizki (6200 dolarów).

Produkcja Porsche 911 Turbo S Exclusive zostanie ograniczona do 500 sztuk, a na auto można już składać zamówienia.

 

 

Źródło zdjęć: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze