Twój blog motoryzacyjny

Kia Stonic na pierwszych szkicach

Kia planuje wejść na lukratywny rynek crossoverów pojazdem o nazwie Kia Stonic. Jego atutem mają być duże możliwości konfiguracyjne. Koreański producent przedstawił pierwsze zdjęcia crossovera, któremu przyjdzie bezpośrednio rywalizować z Nissanem Juke, Renault Capture i Toyotą C-HR.

Kia Stonic

Nazwa auta jest wynikiem połączenia dwóch słów: „Speedy” (szybki) i „Tonic” (tonalny, odnoszący się do tonacji w muzyce) i koresponduje z jego futurystycznym designem. Ostro opadająca linia dachu, wyrzeźbione muskularne nadkola i potężne felgi sprawiają, że crossover jawi się jako pojazd niezwykle dynamiczny
i żwawy.

Producent sugeruje, że wnętrze crossovera będzie przestronne, funkcjonalne i podporządkowane technologii – w centralnym miejscu deski rozdzielczej znajdzie się ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, który będzie można „spiąć” ze smartfonem.

Kokpit Kii Stonic

Projekty na papierze najczęściej jednak przegrywają z rzeczywistością i mało prawdopodobne, by w przypadku Kii Stonic miało być inaczej. Wersja produkcyjna z pewnością będzie dużo bardziej stonowana, samochód otrzyma większe lusterka boczne, mniejsze felgi, a automatycznie chowane klamki zostaną zastąpione tradycyjnymi odpowiednikami.

W tym momencie Koreańczycy nie mówią ani słowa o tym, czym będzie napędzany oryginalny crossover. Można spodziewać się, że pod maskę trafią jednostki stosowane w modelu Rio. Niewykluczone, że jedną z dostępnych opcji silnikowych będzie także benzynowa jednostka 1,4 l, spotykana w Hyundaiu i30.

Crossover Stonic

Crossover Kia Stonic pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, a jego debiut odbędzie się podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

 

Źródło: Kia


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze