Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #1

Od jubileuszowego Lamborghini Huracan po targi ProfiAuto Show w Katowicach. Oto kilka najważniejszych liczb minionego tygodnia.

1.8

Dodge Challenger SRT Demon, który zadebiutował na kwietniowych targach w Nowym Jorku, określany jest przez wiele liczb. Ciągle o nich głośno. Na jedną z nich chciałbym zwrócić jednak szczególną uwagę. To 1.6 G. Tyle wynosi przeciążenie, które doświadczyć może kierowca Demona podczas przyspieszania. Dla porównania – przeciążenie w Bugatti Veyron sięga 1.55 G, a w promie kosmicznym podczas startu – 3 G.

13

Rolls-Royce Sweptail jest prawdopodobnie najdroższym autem, jakie opuściło fabrykę w ostatnich latach. Za ten jedyny w swoim rodzaju egzemplarz nabywca zapłacił podobno ok. 13 milionów dolarów. Przeczytacie
o nim tutaj.

3000

Bawarscy inżynierowie zagwarantowali, że BMW M4 CS jest pojazdem bezkompromisowym. Wyróżnia się 3-litrowym 6-cylindrowym podwójnie doładowanym silnikiem, z którego udało się wycisnąć 460 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. M4 CS rozpędza się do setki zaledwie w 3,9 s i może jechać
z prędkością 280 km/h. Jego produkcja, która rozpocznie się w najbliższych tygodniach, zostanie limitowana do 3000 egzemplarzy.

8000

Marka z Sant’Agata Bolognese celebruje wyprodukowanie Lamborghini Huracan z numerem 8000. Pojazd
w kolorze nadwozia Grigio Lynx gray trafi do klienta z Wielkiej Brytanii.

Huracan, który jest na rynku dostępny od ponad 3 lat, sprzedaje się znakomicie i wszystko wskazuje na to, że niebawem pobije rekord słynnego Gallardo – w jego przypadku licznik sprzedaży zatrzymał się na 14 022 egzemplarzach (10 lat produkcji).

40 000

W dniach 3-4 czerwca odbyła się 14. już edycja ProfiAuto Show, której tym razem przyświecało hasło „Odkryj Nowoczesną Motoryzację”. To jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce, łącząca profesjonalistów z branży automotive oraz miłośników 4 kółek. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w katowickim „Spodku” nie zabrakło rozmaitych atrakcji, wystaw, pokazów oraz  specjalistycznych prelekcji. W targach uczestniczyło ponad 140 wystawców, a swoistym rekordem jest liczba odwiedzających – w tym roku przekroczyła 40 000.

 

 

Zdjęcia: motor1.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze