Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

McLaren P1 LM nowym królem na torze Nurburgring

Kolejny tydzień i kolejne przetasowania na Nurburgringu. McLaren P1 LM wykręca magiczne 6 minut i 43 sekundy i sprawia, że wynik Huracana Performante staje się zwykłą liczbą w tabeli.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


P1 LM na Nurburgringu

Trwa karuzela rekordów na słynnym niemieckim torze-legendzie. Najpierw Lamborghini Performante pokonuje Północną Pętlę w czasie 6 minut i 52 sekund, bijąc Porsche 918 Spyder o całe 5 sekund, a Lamborghini Aventador SV o 7 sekund. Chwilę później chińskie superauto – Nio EP9 detronizuje Lambo wynikiem 6 minut i 45,9 sekund (poprawiając także swoje własne osiągnięcie).

Jeszcze kurz na torze całkowicie nie opadł, a wszystkie te rekordy podważył 1000-konny McLaren P1 LM. Jego kierowca, Kenny Brack, pokonał tor w 6 minut i 43 sekundy.

McLaren P1 LM to drogowa wersja ekstremalnego P1 GTR. Hiperauto zostało zmodyfikowane przez firmę Lanzante Motorsport i posiada m.in. poliwęglanowe szyby, sporo karbonu oraz tytanowych elementów na pokładzie i wydech ze stopu niklu, chromu i żelaza. Dzięki zastosowanym materiałom samochód waży mniej od sportowego odpowiednika o 60 kilogramów. Odznacza się również większym o 40% dociskiem aerodynamicznym. Powstało jedynie 6 egzemplarzy P1 LM (łącznie z prototypem), i wszystkie już znalazły swoich nabywców.

Jeśli macie ok. 7 minut wolnego czasu, obejrzyjcie niezwykły wyczyn McLarena:

 

Przeczytaj też: 8 faktów na temat McLarena P1


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze