Twój blog motoryzacyjny

Rolls-Royce Sweptail jak jacht

Pewien bogaty klient zwrócił się do Rolls-Royce’a z prośbą, by ten zbudował dla niego samochód „jedyny w swoim rodzaju”. Ponieważ Rolls-Royce z definicji buduje pojazdy „jedyne w swoim rodzaju”, zlecenie dostało zielone światło na realizację. Prace nad autem o nazwie Sweptail trwały w sumie 4 lata, a końcowy efekt można było podziwiać podczas tegorocznej imprezy Villa d’Este Concorso d’Eleganza.

Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce Sweptail bazuje na Phantomie Coupe. Tył inspirowany jest modelami Rolls-Royców z lat 20. i 30. XX wieku. W opływowym kształcie można doszukać się nawiązania do luksusowych jachtów.

Sweptail

Z przodu wzrok przykuwa ogromy grill, który został wykonany w całości z jednego ręcznie wypolerowanego bloku aluminium. Producent przemodelował zderzak oraz zdecydował się na nowy układ świateł.

Rolls-Royce Sweptail jedyny w swoim rodzaju

Panoramiczny dach to prawdziwy majstersztyk w Sweptailu.

Rolls-Royce Sweptail jak jacht

Producent nie ujawnił szczegółów technicznych, wychodząc z założenia, że rozmawianie o takich kwestiach jak konie mechaniczne, przyspieszenie czy spalanie w przypadku tego modelu zwyczajnie nie wypada. Można się tylko domyślać, że długa maska skrywa mocarną jednostkę V12.

Rolls-Royce Sweptail wnetrze

O wnętrzu również niewiele wiadomo, poza tym, że tylne fotele zostały usunięte, a kabinę wyposażono w specjalną półkę, z której po naciśnięciu guzika wysuwa się butelka szampana. Nie zabrakło także chłodziarki oraz gustownych schowków na aktówki.

Według nieoficjalnych źródeł „szyty na miarę” Rolls-Royce Sweptail kosztował nabywcę ok. 13 milionów dolarów.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze