Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW serii 8 na Concorso d’Eleganza we Włoszech

Po niemal dwóch dekadach przerwy Bawarczycy postanowili wskrzesić serię 8. Zjawiskowy koncept BMW coupe zadebiutował podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este nad brzegiem jeziora Como we Włoszech. Wersja produkcyjna auta pojawi się na rynku w drugiej połowie 2018 roku.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Dyrektor sprzedaży i marketingu BMW, Ian Robertson, powiedział, że celem koncernu na najbliższe lata jest wprowadzenie do produkcji modeli o najwyższym poziomie luksusu. Aktualnie prace trwają m.in. nad dużym SUV-em – BMW X7. Seria 8 jest częścią przyjętej strategii.

BMW Serii 8 koncept

Wzornictwo odegrało kluczową rolę przy projektowaniu nowej serii 8. Nad stylistyką auta pracował Brytyjczyk John Buckingham z kalifornijskiego biura BMW Design Works.

Koncept BMW 8

Samochód wyróżnia się długą maską, wąskimi reflektorami, opływową linią dachu i poszerzonymi i zarazem obniżonymi „nerkami”, które wykończono chromem.

BMW serii 8

21-calowe duże obręcze ze stopów lekkich zostały specjalnie stworzone dla serii 8.

BMW serii 8

Unikalny lakier nadwozia o nazwie Barcelona Grey Liquid czy trapezoidalne końcówki wydechu zdecydowanie przyciągają wzrok.

Koncept BMW serii 8

Projektant zrezygnował z konwencjonalnych klamek, zostawił za to na szczęście w okrojonej wersji tradycyjne lusterka.

Kokpit BMW serii 8

We wnętrzu coupe nie mogło zabraknąć elektronicznych zegarów, włókna węglowego, szczotkowanego aluminium oraz kryształów Swarovskiego.

BMW nie ujawniło szczegółów technicznych i można się tylko domyślać, co znajdzie się pod maską. Dziennikarze motoryzacyjni spekulują, że do gamy silnikowej trafi 3-litrowa turbodoładowana 6-cylindrowa jednostka, a być może i 4,4-litrowy motor V8. Nadzieje na V12 są mniejsze, ale możliwe że BMW wszystkich mile zaskoczy. Także miłośników ekstremalnych osiągów – jak powszechnie wiadomo BMW posiada patent na znak towarowy M8, więc istnieje szansa na odmianę z dużą liczbą koni mechanicznych.

Źródło: BMW


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze