Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Golf GTI First Decade – hybrydowy hot-hatch

W przypadku hybrydowego Golfa GTI First Decade moc (ponad 400 KM) jest tylko wisienką na torcie. Samochód stanowi jednorazowy projekt i został zbudowany przez stażystów Volkswagena na zlot fanów tuningu, który odbywa się co roku w Reifnitz nad jeziorem Worthersee w Austrii.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Hybrydowy Golf GTI

Nazwa First Decade jest ukłonem w stronę pierwszego Golfa GTI, zbudowanego przez praktykantów Volkswagena, który zadebiutował w tym małym miasteczku w południowej Austrii.

Golf GTI w wersji hybrydowej

Koncept wykorzystuje technologię hybrydową. Posiada 410-konny silnik benzynowy 2.0 TSI i motor elektryczny, który dorzuca do pieca dodatkowe 16 KM.

Golf GTI - hybrydowy hot-hatch

Moc generowana przez jednostkę spalinową trafia na przednią oś, jednostka elektryczna odpowiada za napęd tylnych kół. W zależności od ustawień, auto może korzystać z przedniego lub tylnego napędu, a także z napędu na wszystkie koła.

Za naładowanie baterii odpowiedzialny jest system hamulców odzyskujący energię z hamowania.

Hybrydowy Volkswagen Golf GTI

Hybrydowy Golf wyróżnia się również wizualnie. Pojazd otrzymał oryginalne malowanie Atlantic Blue Metallic i błyszczącą niebieską folię na drzwi. Uwagę zwracają lekkie 20-calowe koła i tylny spojler GTI Clubsport.

Golf GTI hybryda

We wnętrzu można doszukać się licznych niebieskich wstawek, które kontrastują z czarną skórą Nappa i Alcantarą. Na pokładzie znalazło się także miejsce dla 11 głośników i sprzętu audio, który charakteryzuje się mocą 1690 watów. Z tego powodu tylne siedzenia usunięto na rzecz subwoofera umieszczonego w feldze.

Golf GTI First Decade

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze